• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance Şimdi de Norveç Pazarından Çekiliyor!

neo coin nedir

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde çeşitli ülkelerden gelen yaptırımlar ve soruşturma kararlarıyla iyice köşeye sıkışmıştı. Bu ülkelerin regülatörleri ile yasal hizmet ve lisans konusunda ters düşen ve mercek altına alınan Binance borsası, son 2 ayda yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda değişime gideceğini açıklamıştı. Binance’ın, yapısal olarak baştan sonra değişim göstereceğini açıklayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, değişimdeki amacın regülatörler ile sağlıklı iletişim kurmak olduğunu ifade etmişti. Hatta CZ, bu değişim sürecinde yetkin ve donanımlı bir CEO bulunduğu takdirde, kendisinin de 4 yıldır yürüttüğü Binance CEO’luğu görevini devredebileceğini dile getirmişti. Dışarıdan gelen baskı ve kararlarla değişim sürecine giren Binance, öte yandan bazı pazarlardan da çekilme kararları almaya başladı.

Norveçli Yatırımcılar İçin Binance Kapısı Kapanıyor

neo coin nedir

Binance borsası, başlatılan yasal incelemelerde en sert darbelerden birini İngiltere’de aldı. Burada birçok bankanın Binance ile işlemlerini askıya alması, borsaya büyük bir darbe vurdu. Öte yandan borsa İngiltere dışında Kanada, Japonya, İtalya, Malezya, Singapur, Hong Kong gibi bölgelerde de regülatörlerin merceği altına girmişti. Gelen değişim adımlarıyla birlikte Binance, geçtiğimiz haftalarda Güney Kore pazarından çekileceğini duyurmuştu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bu kez de benzer bir haberi Norveç için duyurdu. Binance, 27 Ağustos tarihinden itibaren Norveçli yatırımcıların, ülkenin yerel para birimleriyle işlem yapamayacaklarını duyurdu.

Binance, Bu Adımı Neden Attığını Açıkladı

Binance borsası, resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak Norveç Kronu (NOK) ile yapılan işlemlerin artık yapılamayacağını, NOK içeren ürün ve hizmetlerini kaldıracaklarını duyurdu. Bu açıklamaya göre artık Norveçliler, Binance borsasında birçok hizmetten yararlanamayacak. Benzer bir adımı daha önce Güney Kore için de atan Binance, Norveççe dil desteğini ve NOK ödeme seçeneklerini platformdan kaldıracak. Açıklamaya göre Binance, artık Norveççe herhangi bir resmi Telegram hesabının ya da diğer sosyal medya mecralarının yürütülmeyeceğini belirtti. Borsa, öte yandan konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, atılan adımların “Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar çerçevesinde sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak adına” atıldığını da ifade etti.

Norveçli Kullanıcıların Para Kaybı Olmayacak

Yasal düzenleyiciler ile son dönemlerde başı dertte olan Binance, açıklamasında piyasa oyuncularının finans otoriteleriyle daha çok işbirliği yapmaları için fırsatlar tanıdığını ve kripto para sektörünün yasal düzenleyiciler çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Binance, Norveç pazarında atacağı adımlar atılırken, Norveçli kullanıcılarının herhangi bir para kaybına uğramayacağını da teyit etti.

Benzer Bir Adım Güney Kore’de De Atılmıştı

tron coin nedir

Binance, benzer bir adımı geçtiğimiz haftalarda Korece dili ve Güney Kore’nin resmi para birimi olan Güney Kore Wonu için de atmıştı. Borsanın, Güney Kore gibi büyük bir kripto para pazarından çekilme hamlesi, kripto para piyasalarında da şaşkınlıkla karşılanmıştı. Borsa, regülatörler ile sağlıklı bir iletişim kurmak adına adımlar atmaya ve değişime gitmeye devam ediyor.