• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance Çin’deki SMS Göndermeme Kararını Değiştirdi

Binance Çin’deki SMS Göndermeme Kararını Değiştirdi

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, Çin bölgesindeki varlığı ile ilgili önemli bir karar değişikliğine gitti. Binance, 2 hafta önce Çin’deki kullanıcılarına artık SMS gönderilmeyeceğini duyurmuştu. Ancak bu karardan 2 hafta sonra Binance, Wu Blockchain haberine göre Çinli kullanıcılarının cep telefonu numara kayıtlarını yeniden başlattı. Ayrıca haberde Çin hükümetinin kripto para konusundaki belirsiz tutumundan dolayı Binance borsasının da sık sık Çin bölgesindeki hizmet politikalarını değiştirdiği ifade edildi. Wu Blockchain, söz konusu haberi Twitter üzerinden duyurdu. Haberde, Binance’in karar değişikliğinin Çin topluluğu tarafından tespit edildiği belirtildi.

Haber Bazı Kullanıcılarda Kafa Karışıklığına Yol Açtı

bitcoin in son fiyati

Twitter üzerinden haberi duyuran Wu Blockchain, konuya ilişkin olarak paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sıcak gelişme: Çin topluluğu, Binance’in iki hafta süreyle askıya aldıktan sonra, Çin’de cep telefonu numaralarının kaydını yeniden başlattığını tespit etti. Çin’in düzenleyici politikalarının belirsizliği nedeniyle, borsanın kısıtlayıcı politikaları genel olarak değişim göstermektedir.”

Wu Blockchain tarafından duyurulan habere bazı kripto para kullanıcıları da Twitter üzerinden yanıt verdi. Bazı kullanıcılar, bu haberin kafa karıştırıcı olduğunu dile getirdi. Habere yorum yapan “Usual Whales” isimli bir hesap “Bir önceki paylaşımınızla kafam karıştı. Devam etmeleri sorun değil ya da yapmaları gerekmediği halde devam ederken tespit edildiler.” sözleriyle yorumunu dile getirdi.

Binance “Yatırımcıları Korumak İçin” SMS Göndermeyi Durdurmuştu

Ancak bu haber, kripto para topluluklarında sadece kafa karışıklığına yol açmadı ve farklı yönlerden çeşitli yorumları da gündeme getirdi. Birçok kripto para kullanıcısı, Binance’in askıya aldığı hizmeti neden iki hafta sonra bozduğuna yönelik olarak, piyasada yaklaşan bir rallinin işareti olduğunu savundu. Bu yönde düşünen kullanıcılara göre kripto para piyasalarında bir ralli yaklaşıyor ve Binance da bu yaklaşan rallide Çin bölgesindeki kullanıcıların da aktif olarak piyasada yer almasını istiyor. Binance borsası, iki hafta önce SMS gönderme hizmetini, Çin’de artan SMS dolandırıcılığından dolayı durdurduğunu açıklamıştı. Borsa, bu nedenle Çin’deki kripto para kullanıcılarını korumaya yönelik bir adım attığını ifade etmişti.

Binance Olası Bir Ralli Hazırlığında Mı?

Binance, olası bir ralli hazırlığından dolayı Çin piyasasında yeniden aktif olmak istiyorsa, bu durum gerçekten de bu yönde yorum bildiren kullanıcıların da belirttiği gibi piyasalarda beklenmedik artışlara yol açabilir. Zira Çin’de yeniden aktif hale gelecek olan birçok kullanıcı, piyasaya beraberinde sermaye de getirecektir. Bu olası senaryoda başta Bitcoin (BTC) olmak üzere altcoin piyasası da yukarı yönlü ivme kazanacaktır. Ancak bu tamamen bir olasılık ve senaryo gerçekleşse bile bunun piyasaya etki edip etmeyeceği bilinmiyor.

Çin’in Kripto Para Karşıtı Tutumları

bitcoin in son fiyati

Çin, kripto para sektörüne karşıt bir tavır sergilemeye devam ediyor. Bilindiği gibi Çin hükümetinin kripto para madencilerine ve ardından kripto para yatırımlarına karşı aldığı önlemler ve yatırımcılara yaptığı uyarılar, Mayıs ayı ortalarında piyasada genel bir çöküşe yol açmıştı.