• BITCOIN/TL
  2178721,742
  % 0,56
 • ETHEREUM/TL
  117606
  % 0,98
 • RIPPLE/TL
  16.01
  % 0,79
 • BITCOIN CASH/TL
  14094.81,409
  % -0,11
 • LITECOIN/TL
  2589.89
  % 0,61
 • COSMOS HUB/TL
  236.36
  % 1,17
 • CARDANO/TL
  13.6
  % 0,86
 • TETHER/TL
  32.72
  % 0,04

Binance CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Binance CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, yakın zamanda Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajında kripto paralar ile ilgili konuştu. Zhao yaptığı açıklamalarında kripto para birimlerinin geleceği, bu alanla ilgili düzenlemeler ve kripto para odaklı ETF’ler ile ilgili fikirlerini dile getirdi.

Zhao’dan Şirketlere “Kripto” Çağrısı

analist tavsiyesi coinler

Binance CEO’su Changpeng Zhao, söz konusu röportajında ilk olarak kripto paralar ve şirketlere değindi. Şiriketlerin günümüzde kripto paralara yatırım yapmaları gerektiğini ifade eden ünlü CEO “Çoğu kurum ve kuruluş bu aşamada kriptolara bakmalıdır.” sözlerini dile getirdi. Zhao’nun bu yaklaşımı, akıllara geçtiğimiz ay JPMorgan Chase Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklamaları getirdi. Dimon söz konusu açıklamasında Bitcoin’in “değersiz” olduğunu iddia etmişti. Ancak CoinShares verilerinde, 2021 yılında kripto para odaklı fonlara yapılan yatırımlarda rekor kırıldığı da ortaya çıkmıştı.

Kripto Paraların Geleceği

Kripto paraların geleceği hakkındaki fikirlerini de dile getiren Zhao “Kriptolar, Fintech sektörünün geleceği olacak ve dürüst olmak gerekirse bu, paranın da geleceği olacak.” dedi. Bu alanda, kripto paraların “balon” olduğunu ve bu balonun patlayacağını düşünen ve bu alana şüphe ile yaklaşanlar olsa da bunun tam aksini düşünen ve bu yönde hareket eden kurumların da hızlandıkları görülüyor. Bu alanda son örneği ortaya koyan Mastercard, kripto para destekli ödeme kartlarını başlatmak için bazı kripto şirketleri ile ortaklıklar kurduğunu duyurmuştu.

Zhao ETF’ler Hakkında Konuştu

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2021 yılının son çeyreğinde elde ettiği değer artışları ile sadece son çeyrekte 2 kez ATH belirlemeyi başardı. Gelen bu yükselişlerde, özellikle de ABD’deki geleceğe dayalı onaylanan Bitcoin ETF’leri etkisini gösterdi. Changpeng Zhao, ETF’lerin onaylanması konusunda da “ETF’lerin geliştirilmesi çok olumlu” yorumunda bulundu.

Kriptoların Benimsenmesi ve Sektör Doygunluğu

altcoinler artiyor mu

Kripto paraların benimsenmesi hakkında konuşan Zhao “Kripto endüstrisi küresel olarak sadece yaklaşık yüzde 5 penetrasyona sahip. Yani 1 milyar insandan muhtemelen sadece 400 milyonu kriptoya sahip, bu zaten çok büyük bir sayı ancak yalnızca yüzde 5’i benimseniyor” dedi. Zhao, %95’lik benimsemeye ulaşıldığında bir doygunluk seviyesinin başlayacağını ifade etti.