• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Barcelona Taraftar Tokeni (BAR) Binance’ta Listelendi

Barcelona Taraftar Tokeni (BAR) Binance’ta Listelendi

Son dönemlerde Türkiye kripto para piyasalarında da büyük ilgi ile karşılaşan Chiliz (CHZ), hem kendi fiyat performansları ile birçok yatırımcıyı sevindirdi hem de Chiliz ekosisteminde atılan ortaklık adımları, yatırımcıların gündemine geldi. Son dönemlerde peş peşe rekorlar kırarak dikkatleri çekmeyi başaran Chiliz, nispeten düşük fiyatı ile yatırımcıların ilgisini çekerken, son günlerde piyasalarda yaşanan düşüş hareketliliklerinden de payını aldı. Geçtiğimiz haftalarda 0,87 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu tazeleyen CHZ, rekor fiyatından sonra %40’tan fazla geriledi ve CHZ fiyatındaki düşüşün devam ettiği görülüyor. Ancak Chiliz ekosistemi adına, bugün çok önemli bir duyuru yapıldı.

Bilindiği gibi Chiliz, bazı spor kulüpleri ile taraftar token anlaşması yapıyor ve bu kapsamda Chiliz ekosistemine birçok futbol kulübünün taraftar tokeni dahil oldu. Hatta sonra olarak Chiliz dünkü duyurusu ile Göztepe Spor Kulübü, Fortuna Sittard, Universidad de Chile ve Legia Warsaw gibi kulüplerle de taraftar token müjdelerini duyurdu. Ancak CHZ fiyatı buna rağmen beklenen olumlu tepkiyi vermedi. Yani aslında genel tabloda CHZ için son günlerde işler yolunda gitmiyor gibi görünüyor. Zira CHZ son 7 günde %9,8 oranında değer kaybı yaşadı ve bu süreçte 0,46 dolar seviyesine kadar çekildi. Daha sonra toparlanan CHZ için, Chiliz ekosisteminde bulunan FC Barcelona kulübünün taraftar tokeni Barcelona Fan Token (BAR) adına önemli bir duyuru yapıldı.

BAR İçin Açılan İşlem Çiftleri

barcelona coin

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak gösterilen Binance borsası, bugün yaptığı duyuruda CHZ altyapısı ile faaliyet gösteren FC Barcelona kulübünün fan tokeni BAR’ı listeleyeceğini açıkladı. BAR, ilk şamada Binance borsası bünyesinde Innovation Zone (İnovasyon Bölgesi) üzerinde listelenecek. Binance borsasında kullanıcılar, TSİ 14.00’dan itibaren BAR/BTC, BAR/USDT ve BAR/BUSD paritelerinde işlem yapmaya başlayabilecek. Ancak öte yandan Binance, BAR tokenini %30 daha indirimli almak isteyen kullanıcıları için abonelikleri TSİ 08.00’da başlattı. İndirimli BAR satın alabilecek abonelik alımları borsa üzerinde 3 saat açık kaldı ve süreçte yalnızca Launchpad abonelik modelinden, elinde belli miktarlarda BNB tutan kullanıcılar yararlanabildi.

İndirimli Satışlar İçin 2 Milyon Dolarlık BAR Ayrıldı

barcelona coini binance

Binance, Launchpad abonelik modeli ile alım yaparken, kullanıcıların 14-21 Nisan tarihleri arasında, cüzdanlarında yeterli miktarda BNB tutup tutmadığını inceledi ve buna göre abonelik alımı gerçekleştirdi. İndirimli şekilde BAR almak isteyen kullanıcılar için toplamda 2 milyon dolar değerinde BAR arzı sağlandı ve ilk aşamada BAR’ın indirimli fiyatı borsada 0,045 dolar olarak belirlendi. Bu da fiyatın belirlendiği saatte 36,761 dolara denk geldi. BAR’ın bir süredir Binance’ta listelenmemiş olması yatırımcıları artık huzursuz etmeye başlamıştı zira Chiliz ile Binance arasındaki ortaklıkta, birçok taraftar tokeni listelenmişti. Ancak bu bekleyiş bugün itibariyle sona erdi. BAR, daha önce 7 Nisan tarihinde 68 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı.