• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

AVAX, SOL ve ADA Ne Durumda, Ralliler Gelecek Mi?

AVAX, SOL ve ADA Ne Durumda, Ralliler Gelecek Mi?

Kripto para piyasalarında son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), nispeten altcoin piyasasının önünü açmış durumda. Bitcoin geçtiğimiz haftaya kadar yükseliş eğiliminde grafikler çizerek 57 bin dolar seviyesinin üzerine kadar çıktı. Ardından hafif geri çekilme yaşayarak dengelenen BTC, bu hareketliliğinin ardından altcoinlere fırsat tanıdı. BTC yükselişlerini sürdürürken nispeten düşüşler yaşayan altcoinlerde ise yeni haftada yeniden yükselişler görülmeye başladı. Ancak henüz piyasada bir altcoin rallisinin başladığı söylenemez. Yakın dönemlerde gösterdikleri fiyat hareketlilikleri ile dikkatleri çekmeyi başaran, önde gelen altcoinlerden Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Cardano’da (ADA) fiyat hareketlilikleri yeniden görülmeye başladı. Analistler AVAX, SOL ve ADA hareketliliklerini değerlendirmeye, fiyat analizlerini sunmaya devam ediyor.

Avalanche (AVAX)

btc yatirimi

Son dönemlerin dikkat çeken altcoinlerinden biri olan Avalanche (AVAX), son 24 saatlik süreçte %2 oranında değer artışı yaşayarak dikkatleri çekmeyi başardı. Yazım sırasında 54,82 dolar seviyesinde işlem gören AVAX, elde ettiği son değer artışlarıyla birlikte piyasa değeri bakımından elde ettiği en büyük 14. kripto para birimi konumunu da korumaya devam ediyor. AVAX, 23 Eylül tarihinde gelen sert değer artışları sonrasında 79 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı. Bu nedenle AVAX, gelen rekor sonrasında gözle görülür bir geri çekilme yaşadı. Analistler, mevcut konumunda AVAX’ın önündeki en önemli direnç bölgesinin 60 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor ve öte yandan analistler, aşağı yönlü ilk güçlü destek noktasının da 50 dolar seviyesi olduğunu belirtiyor.

Solana (SOL)

Solana (SOL) geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’de fiyat düşüşleri yaşanırken elde ettiği değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Yazım sırasında 145 dolar seviyesinde işlem gören Solana, son 24 saatlik süreçte %1 oranında değer artışı yaşadı. 9 Eylül tarihinde 214 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran SOL, şimdilerde ise rekor seviyesinin oldukça altında işlem görüyor. Piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunan SOL için analistler ilk önemli direncin 150 dolar seviyesinde ve ikinci en büyük direncin de 170 dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor. Analistler, olası bir aşağı yönlü kırılmada SOL fiyatında 120 dolar seviyesinin destek bölgesi olacağını ifade ediyor.

Cardano (ADA)

cordano piyasa

AVAX ve SOL’un aksine, son 24 saatlik süreçte değer kaybı yaşayan Cardano (ADA), bu süreçte %1,5 oranında değer kaybı ile karşılaştı. 2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen ADA, yazım sırasında 2,09 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi konumunda bulunan ADA için analistler, 2 dolar ile 2,5 dolar seviyeleri arasındaki konsolidasyonda yeni bir rallinin görülebileceğini ifade ediyor. Ancak analistlere göre ADA’nın bu olası rallisi için, piyasaların da genel tabloda bir ralliye başlaması gerekiyor.