• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

AVAX, HOT, BTT ve SOL Düşüşlerden Nasıl Etkilendi?

AVAX, HOT, BTT ve SOL Düşüşlerden Nasıl Etkilendi?

Kripto para piyasaları bir süredir girdiği düşüş eğiliminde seyretmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz hafta rekor seviyelere ulaştıktan sonra geri çekilme yaşaması ile birlikte genel tabloda piyasalarda da düşüş hareketlilikleri kendisini gösterdi. Gelen düşüşler sonrası hafta başında 66 bin dolar üzerini test eden BTC, toparlanma sonrası dün akşam yeniden düşüşe geçti ve son 24 saatlik süreçte BTC, 6 bin dolar değer kaybetti. BTC’de gelen sert düşüş, altcoinleri de sert vurdu. Bu düşüşlerde Avalanche (AVAX), Holo (HOT), BitTorrent (BTT) ve Solana (SOL) gibi son dönemlerin popüler altcoinleri de yaralar aldı.

Avalanche (AVAX)

grt coin nedir

Kripto para piyasalarındaki genel yükseliş eğilimine ayak uydurarak geçtiğimiz günlerde iyi bir artış grafiği yakalayan AVAX, 100 dolar seviyesini de geride bırakmayı başardı. Geçtiğimiz hafta 80 dolar seviyelerinde işlem gören AVAX, başlattığı yükseliş ile 101 dolar seviyesini görerek ATH belirledi. Ancak piyasadaki genel düşüşten sert etkilenen AVAX son 24 saatte %8,2 oranında bir geri çekilme yaşadı. Yazım sırasında AVAX 89 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Holo (HOT)

2021 yılının ilk aylarında görülen rallide elde ettiği değer artışları ile dikkat çekmeyi başaran HOT, geçtiğimiz hafta 0,015 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Ancak Bitcoin’deki düşüşten etkilenen HOT, 0,012 dolar seviyesine kadar çekildi. Son 24 saatte %6,2 oranında değer kaybeden HOT, yazım sırasında 0,01288 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BitTorrent (BTT)

Uzun bir süre boyunca 0,0035 dolar ile 0,0042 dolar seviyeleri arasında konsolidasyon yaşayan BTT, bu yatay seyrini Bitcoin’deki geri çekilme ile aşağı yönlü bozdu. BTT, gelen düşüşlerde 0,0040 dolar seviyelerinden 0,0036 dolar seviyesine kadar geriledi. Aşağı yönlü eğilim içine giren BTT son 24 saatte %8,5 oranında geri çekilme yaşadı ve yazım sırasında 0,0036 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Solana (SOL)

yukselmesi beklenen altcoinler

Piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para birimi konumuna kadar ulaşan SOL, geçtiğimiz günlerde 221 dolar seviyesine kadar gerilemiş ve ardından 245 dolara kadar yükselmişti. Gelen düşüşler ile birlikte SOL 224 dolar seviyesine çekildi. Son 24 saatlik süreçte %7,1 oranında değer kaybeden SOL, yazım sırasında 226 dolar seviyesinde işlem görüyor.