• BITCOIN/TL
  2126992,650
  % 6,50
 • ETHEREUM/TL
  97107
  % 3,87
 • RIPPLE/TL
  16.69
  % 3,11
 • BITCOIN CASH/TL
  14769.83,494
  % 6,13
 • LITECOIN/TL
  2658.26
  % 4,55
 • COSMOS HUB/TL
  273.89
  % 4,33
 • CARDANO/TL
  14.75
  % 6,37
 • TETHER/TL
  32.22
  % -0,12

Avalanche, Ethereum’un DeFi Gücünü Sarsabilir mi? Analistler Yorumluyor!

Avalanche, Ethereum’un DeFi Gücünü Sarsabilir mi? Analistler Yorumluyor!

Bitcoin ve Ethereum kendi grafiklerinde ilerleyişleri ile toparlanırken, sektördeki daha düşük sermaye değerinde olan bazı tokenlar piyasa momentumunu yakalıyorlar. Yükseliş momentumu sayesinde altcoinlerin çoğu son dönemlerde rekorlar kırmayı başardılar.

Yükseliş momentumu ile son zamanlarda çarpıcı rekorları kıran altcoinlerden biri Cardano (ADA) Coin oldu. Diğer yandan analistler SOL Coin’inde değer kazanımında öne çıktığını belirttiler. Bu iki önemli altcoin ile birlikte AVX Coin’in Ağustos ayında en iyi performanslarından birini gösterdiği açıklandı.

Uzmanlar AVAX Yükselişini Değerlendirdi!

btc yatirimi

Uzmanlar AVAX Coin’in Ağustos ayı içinde %265 oranında yükseldiğini belirttiler. Diğer yandan Temmuz ayından 24 Ağustos’taki zirveye kadar ilerlediği yoldaki büyümesi ele alındığında artış %475 oranına denk geldi. Şubat 2021’de açıklanan 61 dolarlık ATH değerine ise henüz ulaşılmış değil.

Uzmanlar ilginç bir şekilde diğer kripto paraların aksine AVAX Coin’in geçtiğimiz ay yüksek işlem hacimlerini kayda geçirdiğini ifade ettiler. 2021 yılında hatta 2020 senesinde sahip olduğu hacimler dikkat çekiyor. Uzmanlar Avalanche platformunda ise önemli gelişmelerin sağlanması amacı ile çalışmaların devam ettiğine dikkat çektiler.

AVAX Teşvik Programı Çok Konuşuldu!

Uzmanlar, Avalanche platformunun kısa bir süre öncesinde DeFi endüstrisindeki erişimi ölçeklendirmek amacıyla 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programını devreye aldığını belirttiler. “Ethereum Killer“ terimini ve ETH işlevselliğini yansıtmak için mücadelede olan projelerin arasında Avalanche’de eklendi.  Ancak Avalanche’nin alt yapısı, aktivitesi ve teknolojisi Ethereum ile boy ölçüşmeye çalışan diğer projelerden daha önde görülüyor.

Uzmanlar AVAX’ında Ethereum gibi dolaşım arzının azalmasına imkan tanıyan işlem ücreti yakma mekanizmasına sahip olduğunu dile getiriyorlar. Ek olarak, arzın 720 milyon üzerinde sınırlandırılmış olmasına bağlı olarak handikapların da doğabileceği göz önünde bulunduruluyor. Şuan itibariyle sadece 200 bin’e yakın düzeyde AVAX yakılmış durumda bulunuyor.

AVAX’ın Rakibi Kim?

bitcoin in son fiyati

Uzmanlar Avalanche’nin 180 milyar dolarlık teşvik programının duyurulması ardından SushiSwap’ın ise bu girişime dahil olan ilk büyük proje olduğunu açıkladılar. SushiSwap sektörde kendine isim bulmayı başardıktan sonra kendini daha popüler hale getirebilecek işlere yöneliyor.

AVAX platformu için iyi bir başlangıcın gündemde olduğunu açıklayan uzmanlar, Defi ölçeklendirme konusundaki kararlığın ilerleyen tarihlerde daha net şekilde ortaya çıkabileceğini savundular. Bunun yanında, AVAX’ın Ethereum DeFi pozisyonunu kırmak için ise bir postansiyel taşıdığı, rakiplerinden birinin Polygon olduğu ifade ediliyor.