• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ark Invest CEO’su “Uçuk” BTC Fikrinin Arkasında!

Ark Invest CEO’su “Uçuk” BTC Fikrinin Arkasında!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), çok hızlı ve pozitif başladığı 2021 yılında, aylarca yükseliş eğilimini korudu ve yılın ilk 4 ayında 4 kez ATH belirledi. Bitcoin’in elde ettiği bu yükselişler, haliyle genel anlamda kripto para piyasalarının da benzer şekilde yükselişler elde etmesine olanak tanıdı. Gelen yükselişlerle birlikte, birçok yeni ve deneyimsiz yatırımcıda, Bitcoin’in ya da diğer birçok kripto paranın “sürekli değer artışı yaşayacağı” algısı oluştu. Ancak kripto paraların genel anlamda volatil yapıda oldukları biliniyor ve düşüş yaşanması aslında şaşırtıcı bir gelişme değil. Ancak oluşan algı, BTC gibi kriptoların sürekli yükseleceği inancını oluşturdu. Bu algı, Mayıs ayındaki büyük çöküşle kırıldı. Ancak bazı isimler, BTC’den bekledikleri yüksek fiyat seviyelerinin yine görüleceğini düşünüyor.

Wood’a Göre BTC 5 Yıl İçinde 500 Bin Dolara Ulaşacak

bitcoin piyasasinda son durum

Bitcoin, özellikle ralli içinde değer artışları yaşarken birçok analist ve uzman isim, onun çok ciddi fiyat seviyelerine ulaşacağını iddia etmişti. O isimlerden biri olan Ark Invest CEO’su Cathie Wood da Bitcoin’in 500 bin dolara kadar yükseleceğini öne sürmüştü. Piyasa genelinde birçok isim BTC’den ciddi yükselişler bekliyor. Ancak bu gibi “uçuk” kabul edilen fiyat tahminleri, yatırımcıları fazlasıyla heyecanlandırıyor. Zira Bitcoin’in yıllar önce 1 dolardan bile ucuz seviyelerde işlem gördüğü göz ön önüne alındığında, şimdiki fiyat seviyeleri de o zamana göre “uçuk” kalıyor. Wood ise BTC’nin 500 bin dolara ulaşabileceğine ve bunu da 5 yıl içinde gerçekleştirebileceğine inanıyor. CEO kimliğinin yanı sıra popüler bir BTC destekçisi de olan Wood, tahmininin arkasında durduğunu gösterdi.

Cathie Wood, Yükseliş İçin Gerekli Olan Koşulu Açıkladı

Cathie Wood söz konusu fikirlerini Wall Street’in SALT konferansında dile getirdi. Wood, konuşmasında BTC’nin 5 yıl içinde rekor seviyelere ulaşacağını söyledi. Cathie Wood, bu olası yükseliş için neyin gerekli olduğuna da değindi. Wood’a göre kurumsal yatırımcılar portföylerinin %5’lik dilimini Bitcoin’e ayırmaya devam ederse, BTC fiyatını 10 kat artırabilir.

Cathie Wood, hatırlanacağı üzere BTC’den yükseliş beklediğini, Mayıs ayındaki büyük çöküş ortamında da dile getirmişti. O dönemde, birçok analist ve uzman piyasadaki değişkenleri göz önünde bulundurarak BTC’den “daha fazla düşüş” beklediklerini dile getirmişti. Ancak Wood, piyasanın ayılara teslim olduğu süreçte de BTC’deki yükseliş fikirlerinin arkasında durmuştu.

Büyük bir BTC destekçisi olduğu bilinen Ark Invest CEO’su Cathie Wood, aynı zamanda NFT’lerle (non fungible token) de ilgileniyor. Bilindiği üzere NFT satışları Ağustos ayında rekor seviyelere ulaştı ve birçok isim NFT pazarına büyük bir ilgi duymaya başladı.

Konferansta İşbirliği İhtimalleri Konuşuldu

bitcoin piyasasinda son durum

Öte yandan Wood’un konuştuğu SALT konferansında en çok ele alınan konulardan biri de düzenleyiciler ile olan uyumluluk konusu oldu. Konferansta yer alan Circle CEO’su Jeremy Allaire, düzenleyicilerle birlikte çalışmanın, kripto paraların daha geniş kitleler tarafından benimsenmesini sağlayacağını dile getirdi.