• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Apple CEO’sundan “Kripto Para Yatırımı” Açıklaması

Apple CEO’sundan “Kripto Para Yatırımı” Açıklaması

Kripto para piyasaları, son dönemlerde ciddi hareketliliklere sahne oldu ve olmaya da devam ediyor. 2021 yılında, kripto paralar ciddi değer artışları yaşadı ve bu durum piyasalara yeni yatırımcıların da gelmesini sağladı. Bu sayede gittikçe büyüyen sektörün bu denli büyümesindeki en etkili faktörler arasında, dev marka ve şirketlerin kripto para yatırımlarına başlaması oldu. Bu şirketler arasında dev teknoloji markası Apple’ın da yer alıp almayacağı büyük bir merak konusuydu. Şimdilik, her ne kadar Apple’dan bir yatırım haberi gelmemiş olsa da Apple CEO’su Tim Cook’tan, bireysel olarak kripto paralarla ilgili olumlu haberler geldi. Cook, bir süredir kripto paralarla ilgilendiğini ve bazılarına yatırım yaptığını açıkladı.

Cook: Kripto Para Sahibi Olmak Bence Mantıklı

bitcoin piyasasinda son durum

Bir süredir kripto paralarla ilgiliendiğini ve bazılarına yatırım yaptığını açıklayan Apple CEO’su Tim Cook, birçok finansal uzman ve ekonomistin bir araya geldiği Dealbook Konferansı’nda “Çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto para sahibi olmak bence mantıklı” sözlerini dile getirdi. Dünyanın en değerli şirketi konumunda bulunan Apple’ın CEO’sundan kripto paralarla ilgili bu yönde gelen bir açıklama, kripto para sektöründe de heyecan yarattı.

“Hiçbir Yatırım Tavsiyesi Vermek İstemiyorum”

ABD’nin en önemli medya kuruluşlarından CNBC’nin kıdemli gazetecisi Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtlayan Cook, kripto para yatırımlarının olduğunu ifade etti. Cook “Hiçbir yatırım tavsiyesi vermek istemiyorum ancak çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto para yatırımı yapmak mantıklı. Bir süredir bu alanı araştırıyordum” sözlerini dile getirdi.

Apple Kripto Para Yatırımı Yapacak Mı?

btc yatirimi

Kripto para sektörünün büyük bir merakla beklediği konular arasında, Apple’ın kripto para yatırımı yapıp yapmayacağı konusu yer alıyor. Bu hakkında da konuşan Tim Cook, böyle bir ihtimalin olmadığını söyledi ve “Kendi paramı yatırmak istemediğimden değil ancak Apple hissesi alanların, kripto para yatırımı için bu hisseleri aldığını düşünmüyorum. Şirket olarak kripto para teknolojisini de araştırıyoruz ancak bu konuda bir acelemiz yok” sözlerini dile getirdi. Apple’ın herhangi bir kripto para yatırımı bulunmuyor. App Store’da kripto para cüzdan uygulamalarına izin veren Apple, öte yandan madencilik programlarını da yasakladı. Bu da dev şirketin, en azından bir süre daha bu alanı uzaktan seyredeceğine işaret ediyor.