• BITCOIN/TL
  1096399,603
  % 0,13
 • ETHEREUM/TL
  60186
  % 2,56
 • RIPPLE/TL
  17.57
  % 0,14
 • BITCOIN CASH/TL
  6423.96,628
  % -0,26
 • LITECOIN/TL
  2020.4
  % -0,10
 • COSMOS HUB/TL
  269.84
  % 1,22
 • CARDANO/TL
  10.93
  % -0,76
 • TETHER/TL
  28.91
  % -0,10

Anketlere Göre DOGE, ETH’den Çok Daha Popüler!

bitcoin fiyatlari

Dogecoin piyasaya ilk çıkışını yaptığında espri amaçlı olduğu duyurulmuştu. O günlerde Dogecoin’in gelecekte Ethereum popülerliği ile yarışabilecek bir başarıya sahip olabileceği ise akıllarda yer almıyordu. Şimdilerde yapılan anket sonuçlarına göre halk Dogecoin’i Ethereum’dan daha faz tanıyor.

Kayıtlı ABD seçmenleri üzerinden yapılan yeni bir ankete göre Dogecoin’in kripto para piyasasında ondan önce var olan önemli altcoinlerden daha fazla tanındığı ortaya çıktı. Ancak yine de Dogecoin, Bitcoin’in popülerlik oranını aşamadı. Ankete göre Amerika’da adı en çok bilinen kripto para Bitcoin ve ankette de piyasa olduğu gibi liderliği koruyor. Oldukça çarpıcı bir biçimde en çok tanınan ikinci kripto para birimi ise oyların %33’lük kısmını alarak Dogecoin oldu. Bu ankete göre Doge, XRP, ADA, ETH gibi altcoinlerden çok daha popüler.

DOGE Tanınırlıkta LTC’yi Geçti!

bitcoin fiyatlari

Şaka teması ile piyasaya giren ve kısa sürede Elon Musk’ın destekleri ile de adından söz ettirmeye başlayan Doge ankette %33’lük oyu aldı. Ankete göre Ethereum ise ankete katılanların sadece %13’lük kesimi tarafından tanınıyor. Bu durumda DOGE popülerliği artık Ethereum ile rekabet içinde ve onu aşmayı başardı.

Ankete göre, Etereum’un arkasında %8’lik oy ile Litecoin yer aldı. Litecoin’in ardından ise %4’lük oy dilimlerini alan Tehter ve Binance Coin geliyorlar. Bu çarpıcı ankete göre Dogecoin artık Litecoin ve Binance Coin’den de daha fazla tanınıyor.

DOGE, XRP’den Daha Popüler!

Veri analiz şirketi yaptığı anket sonunda XRP Coin ise artık çok insan tarafından bilindiğini açıkladı. Ankete katılan her 4 kişiden 3’ü Bitcoin’in adından haberdarken, katılımcıların üçte bir ise Dogecoin’den haberdarlar. Piyasadaki en önemli 10 kripto para arasında olan Cardano ve Polkadot Coin ise yine Dogecoin’in arkasında kalan varlıklar oldular. Cardano ankete katılanların sadece %2’lik bölümü tarafından, Polkadot ise %3’lük kısım tarafından tanınıyor.

Amerikalı Anket Katılımcıları DOGE’yi Tercih Ettiler!

bitcoin fiyatlari

Yakın dönemde yapılan bir başka anket ise Binance US tarafından ödeme sistemlerine yönelik yapılan anket oldu. Bu ankete göre Amerikalılar kripto paralardan oldukça hoşlanıyorlar ve onları ödeme aracı olarak kullanmak istiyorlar. Ankete katılanların çoğunluğu ise Dogecoin ile ödeme almak istediklerini belirttiler.

Anket sonucunu basına duyuran Billy Markus ise Amerikalı katılımcıların yer aldığı bu anketteki %69’luk kesimin Doge ile ödeme almak istediklerini açıkladı. DogeCoin için bugün olumlu gelişmeler yaşanırken sabah saatlerin değer kaybında olan fiyatı, %0.43 değer kazanımı yaparak, 0.2578 dolar seviyesine çıkış yaptı.