• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistlerin Bu Hafta Yükseliş Beklediği 3 Altcoin

Analistlerin Bu Hafta Yükseliş Beklediği 3 Altcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ekim ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF başvurularına onay vermesi ile rekor seviyelere yükselmişti. Ardından 60 bin dolar üzerinde yükseliş eğiliminde seyreden BTC, geçtiğimiz hafta da ABD’den gelen enflasyon verilerinin oluşturduğu enflasyon endişeleri ile 69 bin dolara kadar yükselerek rekor tazelemişti. Geçtiğimiz hafta Evergrande şirketinin iflas haberi ve bir de SEC’nin, VanEck’in “BTC spot fiyatını izleyen” ETF ürününü reddetmesi ile birlikte BTC, 12 Kasım tarihinde fiyat düzeltmesi yaşadı. Gelen bu gerilemeler sonrası 13 Kasım tarihinde Taproot güncellemesi başarılı şekilde tamamlandı ve yeni hafta da BTC öncülüğünde altcoinler için yukarı yönlü hareketlerle başladı.

Analistlerin Odaklandığı Altcoinler

Analistler, Bitcoin’in Taproot yükseltmesinden sonra önceki yükseliş performanslarının tekrarlanabileceğini ifade ediyor. Öte yandan analistler, yükselişlerle başlayan yeni haftada bu trendi sürdürebileceklerini düşündükleri altcoinlere odaklanıyor. Bu altcoinler arasında ise Litecoin (LTC), Chainlink (LINK) ve VeChain (VET) yer alıyor.

Litecoin (LTC)

Bullish borsasi

Litecoin genel direncin üzerinde 225,3 dolar seviyesinde kapanarak yuvarlanan dip oluşumunu tamamladı. Ardından LTC fiyatında sert yükseliş geldi ve ayıların direnci kırıldı, böylece fiyat 300 dolardaki psikolojik seviyenin üzerine çıktı. Analistler, RSI aşırı alım bölgesinin hemen altında bulunan LTC fiyatı için boğaların üstün olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre LTC 225,3 dolar seviyesine geri dönse bile alıcılar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Chainlink (LINK)

alt coin

Analistlerin yükseliş beklentileri ile odaklandıkları bir diğer altcoin ise Chainlink (LINK). 11 Kasım tarihinde 35,23 dolar seviyesindeki genel direncin üzerine çıkan LINK, bu bölgede ayıların sert savunmaları ile karşılaştı. Ancak analistler, yükselen her iki hareketli ortalamanın da boğaların hafif bir üstünlüğüne işaret ettiğini dile getiriyor. Analistlere göre LINK 32,27 dolar seviyesine dönse de alıcılar genel engeli aşmak adına yeni girişimlerde bulunabilir.

VeChain (VET)

Analistlerin, yeni haftada yükseliş beklentileri ile odaklandıkları altcoinler arasında yer alan VeChain (VET) de 4 Kasım tarihinde 0,15 doalr seviyesindeki sert genel direncin üzerine çıkmıştı. Burada boğaların başarılı olduğunu gösteren VET’in, 20 günlük EMA (0,15 dolar) yükselişi ve RSI pozitif bölgede seyretmesi analistlere göre boğalara bir avantaj sağlıyor. Analistlere göre VET, 0,19 dolar üzerine hareket etmeye çalışacak ve bu aşamanın kırılması durumunda analistlere göre VET, 0,24 dolar seviyesi için çabalayacak.