• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistlere Göre Bu 4 Altcoin Yükselişle Gelecekte BTC’yi Geçecek!

Analistlere Göre Bu 4 Altcoin Yükselişle Gelecekte BTC’yi Geçecek!

Uzman analistler 2021 senesinde Bitcoin ruhunun bir nebze zedelendiğini düşünüyorlar. Diğer yandan bazı altcoinlerin ise bundan 5 ile 6 sene sonra çok daha önemli olacaklarını açıklıyorlar.

Uzman analistlere göre, 2020 tamamen Bitcoin’in dijital olarak adlandırılabileceği bir seneydi. Ancak 63 bin dolar üzerine fiyat çıkışı 2021’de kayda geçse de dijital altının ruhu kaybedildi. Uzman analistler, 2021’de Ethereum ve DeFi tokenlarının artış oranlarının, BTC çifti artış oranlarını ezdiğini belirttiler. Analistler fiyat açısından BTC çıtasına ulaşılamamış olabileceğini ancak, değer kazanım oranlarında ise altcoinlerin daha yüksek performans sergileyebildiklerini belirtiyorlar.

BTC Heyecanı Analistlere Göre Kaybedildi!

bitcoin ve ethereum piyasa

Uzman analistler, Elon Musk’un ortaya attığı BTC madencilik işlemlerinin çok enerji tüketimine sebep olması konusunu daha uzun süre konuşulacağını düşünüyorlar. Çünkü onlara göre günümüzde kurumsal şirketlerin çevre dostu ödeme araçlarını kullanmaları son derece önemli ve BTC buna uygun bulunmuyor. Çevreci bir otomobil üreticisi olan Tesla’da zaten bu nedenle BTC ödemelerini iptal etti. Analistler 2021’den 2025 senesine kadar yeni bir geliştirici çapıcı bir model üretmediği sürece Pos konsensüs uyumlu altcoinlerin devleşebileceklerini açıklıyorlar.

EOS, ETH, XRP Daha Popüler Olabilir!

Uzman analistler 5 senelik süreçte Bitcoin’in önüne geçebilecek olan altcoinleri ise Ethereum, EOS, eğer dava süreci olumlu tamamlanırsa XRP Coin, Litecoin olarak açıkladılar. Uzman analistler bu altcoinlerin hem nitelik hem de artış oranı açısından Bitcoin’i geçeceklerini düşünüyorlar.

Uzman analistler, Ethereum’un piyasaya giriş yaptığı ilk günden beri en iyi performansı sergileyen altcon olduğunu açıkladılar. Ağı üzerine daha fazla altcoin inşa edilebildiği için o bir vazgeçilmez haline geldi. Analistler tarafından, DeFi talepleri azalsa dahi NFT iştahının Ethereum’u ayakta tutabileceğini ve 2023’te çarpıcı artışların tabloya gelebileceği açıklanıyor.

Uzman analistler, EOS’un ise tüm zamanların en başarı ICO’su ile piyasaya çıkış yaptığını belirttiler. Geride kalan birkaç yıl içinde projeye yeni kişilerinde dahil olduğunu ve bunun avantaj kazandıracağını açıkladılar. Onun önemli yükselişlere 2022’de imza atabileceğini düşünüyorlar.

Analistlerin XRP Coin Teorisi

bitcoin ve ethereum piyasa

Analistler, SEC ve Ripple davası sonunda Ripple için olumlu gelişmeler gündeme gelirse, kısa süre içinden XRP Coin’in rekor fiyata gidebileceğini belirttiler. Analistlere göre, başarı sağlanan bir sonuç, belirsizliği ortadan kaldıracak ve tüm bekleyen yatırımcılar bir anda işlem yapmaya başlayacaklar. Bu tip bir senaryoda XRP Coin’in tekrar ilk 4 kripto para arasına giriş yapabileceği belirtiliyor.