• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistler Yükseliş Bekledikleri Altcoinleri Tek Tek Paylaştı!

Analistler Yükseliş Bekledikleri Altcoinleri Tek Tek Paylaştı!

Kripto para piyasalarında bir kez daha volatilitenin etkileri kendisini göstermeye başladı. Piyasalar, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere en çok da fiyat oynaklığı yönünden eleştiriliyordu ve bu eleştiriler gündeme gelmeye devam ediyor. Kripto paraların volatil yapıda olmasından dolayı risk unsuruna daha çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden analistler, son dönemlerde yaşanan fiyat dalgalanmalarının da buna iyi bir örnek olduğunu ifade ediyor. Bilindiği gibi Bitcoin, Pazartesi günü yeni haftayı 50 bin dolar seviyesinin üzerinde açmıştı. BTC’nin 50 bin dolara yükselmesi ile birlikte yükselişe geçen altcoin piyasası, BTC’nin hafta ortasında 47 bin dolar bandına kadar gerilemesi ile aşağı yönlü dalgalanma yaşadı. Şimdi ise analistler, Ağustos ayında yükseliş bekledikleri altcoinleri paylaşarak yatırımcıların dikkatini bu altcoinlere çekti.

Avalanche (AVAX)

altcoin

Son bir haftalık performanslara bakıldığında, en iyi performanslarda birini Avalanche’nin (AVAX) sergilediği görülüyor. Özellikle piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralarla kıyaslandığında AVAX’ın fiyat grafiğinin, yatırımcılarının yüzünü daha fazla güldürdüğü görülüyor. Zira AVAX son 1 haftalık süreçte %120 oranında ve son 1 aylık süreçte de %310 oranında değer artışı yaşadı. Yılbaşından bu yana geçen süreçte ise AVAX’ın değer kazancı %1200 olarak kaydedildi. Analistler, AVAX’ın kendi rekoru olan 59 dolar seviyesine yakın bölgelerde, 50 doların hemen üstünde işlem gördüğünü ifade ediyor. Bu nedenle analistler, AVAX’ın yeni bir rekor deneyebileceğini ifade ediyor.

SuperRare (RARE)

Analistlerin Ağustos ayında yükseliş beklediği bir diğer altcoin ise SuperRare (RARE). Piyasada düşüşler görülürken RARE, son 24 saatlik süreçte %13 oranında değer artışı yaşayarak dikkatleri çekmeyi başardı. Son 1 haftalık süreçte ise RARE %70 oranında değer kazanarak dikkatleri çekti. Yazım sırasında RARE 2,11 dolar seviyesinde işlem görüyor ve RARE, tüm zamanların rekorunu da son 1 haftalık süreçte gelen yükselişler ile 2,42 dolar seviyesinde 25 Ağustos tarihinde kırdı. Analistler, bu rekor hareketliliğinin devamının gelebileceğini ifade ediyor.

My Neighbor Alice (ALICE)

alice coin

Analistler yükseliş bekledikleri altcoinler listesinde 3. sırayı My Neighbor Alice’e (ALICE) ayırmış durumda. ALICE, son 1 haftalık süreçte %40 oranında değer artışı yaşadı ve yazım sırasında 16,6 dolar seviyesinde işlem görüyor. ALICE’in rekor seviyesinin 42,5 dolar seviyesinde olduğunu ifade eden analistler, yükseliş eğiliminde olup da rekorundan bu denli uzak olan bu altcoinin, en azından rekor seviyesine doğru yeniden yükseliş gösterebileceğini iddia ediyor.

Polygon (MATIC)

Analistler yükseliş bekledikleri altcoinlerde son sırayı ise Polygon’a (MATIC) ayırmış durumda. MATIC, 2020 yılına elde ettiği yükselişlerle damgasını vurmuştu. Analistler, bu nedenle son dönemlerde düşüş yaşayan ve düşüşün etkisinde kalan MATIC’in, bu etkiden kurtulmasını ve bir kez daha yükselişe geçmesini bekliyor. Son 24 saatlik süreçte MATIC %2,05 oranında değer kaybetti ve yazım sırasında 1,44 dolar seviyesinde işlem görüyor.