• BITCOIN/TL
  2137857,340
  % 0,91
 • ETHEREUM/TL
  116039
  % -0,12
 • RIPPLE/TL
  16.2
  % -0,06
 • BITCOIN CASH/TL
  12893.19,197
  % 0,98
 • LITECOIN/TL
  2450.88
  % 1,56
 • COSMOS HUB/TL
  227.37
  % 1,13
 • CARDANO/TL
  12.73
  % 0,76
 • TETHER/TL
  32.83
  % 0,96

Analistler XRP İçin Ne Düşünüyor?

Analistler XRP İçin Ne Düşünüyor?

Kripto para piyasalarında volatil hareketler son günlerde kendisini göstermeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan çift yönlü hareketler, yeni haftada aşağı yönlü gidişatını sürdürüyor. Bitcoin’in geçtiğimiz hafta tüm zamanların rekorunu üst üste 2 kez güncellemesi ile piyasalar da yukarı yönlü hareketlilik göstermişti. Ancak yeni haftada Bitcoin’in sert değer kayıpları yaşaması ile birlikte altcoinler de benzer şekilde değer kayıpları yaşamaya başladı. Bu süreçte önde gelen altcoinlerin neredeyse tamamı sert değer kaybederken, piyasaların ünlü analisti “Altcoin Sherpa”, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Ripple’a (XRP) odaklandı. Analist, XRP’nin teknik açıdan pozitif bir görünüme sahip olduğunu belirtti.

Analistler XRP Adına Umutlu

xrp coin yatirim

Twitter üzerinden XRP ile ilgili tahmin ve analizlerini paylaşan analist Altcoin Sherpa, XRP’nin bu dönemde takip edilmesi gereken bir altcoin olduğunu ifade etti. Analist, bu noktada piyasaların ucuz kripto para birimlerini sevdiğini ve bu nedenle de XRP’nin güçlü bir alış baskısı ile karşılaşabileceğini dile getirdi. Popüler analist ayrıca XRP grafiğindeki konsolidasyon görüntüsünün de olumlu bir izlenim verdiğini ifade etti. Öte yandan bir diğer popüler analist “Credible Crypto” da XRP ile ilgili benzer açıklamalarda bulundu ve XRP’den birden çok kez çıkış beklediğini dile getirdi. Son 24 saatlik süreçte %3’ten fazla değer kaybı yaşayan XRP, yazım sırasında 1,07828 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ripple Yeni Hizmetini Duyurdu

Birçok analistin ve birçok yatırımcının odaklandığı XRP kanadında, 9 Kasım tarihinde önemli bir gelişme yaşandı. Bu tarihte XRP’nin arkasındaki dev Blockchain şirketi Ripple, bir blog gönderisi yayınladı ve bu gönderide şirketin yeni hizmeti Liquidty Hub duyuruldu. Ripple şirketi, 2022 yılında hayata geçirilecek olan yeni hizmet ile kurumsal müşterilerinin dijital varlıklara erişimini sağlamak için çalışmalarına başladı. Söz konusu yeni hizmet ilk aşamada Bitcoin, Ethereum, Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP’yi destekleyecek.

Gözler SEC – Ripple Davasında

xrp coin yatirim

XRP adına analist yorum ve tahminleri gelmeye devam ederken gözler bir yandan da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki devam eden davada. Davanın Ripple lehine sonuçlanması durumunda, XRP’nin bir patlama yaşayabileceği ifade edilyor.