• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistler: LTC, XRP ve ADA’da BTC’e Bağlı Düşüşler Var!

Bullish borsasi

Uzman analistler LTC, ADA ve XRP Coin yatırımcılarını gelecekte nelerin beklediği yönünde tahminlerini gündeme sundular. Analistler bu üç altcoin için yorum yapmalarının sebebini ise her üçünde de BTC’ye bağlı düşüşlerin gerçekleşmesi olarak gösterdiler.

Önemli 3 Altcoin İçin İşlemler Ne Yöndeydi?

ethereum

Uzman analistler, kripto paralardan söz ederken, 14 Temmuz tarihinde sadece 408 büyük LTC Coin ticari işleminin gerçekleştiğini ve Haziranda ayını geldiğimizde son birkaç gün içinde ise benzer oranda işlem yapıldığını açıkladılar. XRP Coin için ise 14 Temmuz tarihinde 527’ye yakın balinanın işlem gerçekleştirdiğini, Haziran ayı bitiminde 1.000 civarı normal işleme tanıklık edildiğini açıkladılar. Bu süre bazında ise BTC fiyatlarının altcoin fiyatları üzerinden etkili olduğunu belirttiler.

Uzman analistler piyasada artık bir ralli oluşması gerektiğini düşünüyorlar. Uzmanlara göre son aylar içerisinde Bitcoin fiyatı üzerinden oluşan hareketlere bağlı olarak Bitcoin 30 bin dolar ile 40 bin dolar badı arasında sıkışıp kaldı. Bu banttaki sıkışması ile altcoinlerin de yükseliş potansiyellerini olumsuz yönde etkiliyor. Bitcoin’in işlem hacminin geniş olmasına bağlı şekilde altcoinler üzerindeki baskısı görmezden gelinemez hale geliyor.

Balina Hamlelerini BTC Düşüşü Sınırlıyor!

Analistler son iki ay içinde piyasada önemli olan yatırımcıların ve piyasa yapıcıların LTC, XRP ve ADA Coin işlemlerine girişseler de gerekli özen ile fiyatları yükseltebilecek işlemler yapmadıklarına değindirler. Diğer yandan balinaların bu 3 altcoin’e yönelik hamleleri olsa dahi BTC fiyatının 30 bin dolar ve 31 dolar seviyesinde yer alması halinde bir ralli ye giriş yapılmasının zorlaştığını açıkladılar.

Uzman analistler piyasadaki önemli altcoinlerde yükselişin ve bir rallinin ancak BTC rallisi ile devrede olabileceğini belirtiyorlar. Aynı zamanda LTC, XRP ve ADA Coin grafiklerini incelediklerinde bu üç altcoin’in son haftalarda BTC’nin izinden gittiklerini belirttiler. 17 Temmuz’da tabloya gelen değer kayıpları ise bunu doğrular nitelikte.

BTC, LTC, XRP Coin Fiyatlarında Son Durum

xrp coin satisi

17 Temmuzda saatler 10:04’ü gösterdiğinde BTC 31.589 dolardan işlemdeydi ve %0.44 oranında değer kaybı tabloda yer aldı. Bitcoin’in son 30 gün içinde en yüksek 39.513 dolardan ve en düşük 28.893 dolardan işlem gördü. Bugün aynı dakikalarda LTC Coin ise %3.19 oranında değer kaybederek 121.31 dolardan işlem gördü. XRP Coin %2.70 oranında değer kaybetti ve 0.586 dolardan işlemdeydi. XRP Coin’in son 7 gün içinde kayda aldığı en yüksek fiyat ise 0.6572 dola seviyesindeydi.