• BITCOIN/TL
  2148357,363
  % -0,22
 • ETHEREUM/TL
  111659
  % -0,81
 • RIPPLE/TL
  15.38
  % -1,24
 • BITCOIN CASH/TL
  13544.22,114
  % -4,47
 • LITECOIN/TL
  2524.39
  % -1,45
 • COSMOS HUB/TL
  230.25
  % -4,43
 • CARDANO/TL
  13.26
  % -3,22
 • TETHER/TL
  32.79
  % 1,57

Analistler: Cardano (ADA) Hoskinson’un Hamleleri İle Öne Çıkabilir!

Analistler: Cardano (ADA) Hoskinson’un Hamleleri İle Öne Çıkabilir!

Bu ay kripto para piyasasında altcoinlerin baskınlığı hakim oldu. BTC ve ETH gibi en önemli kripto para birimi istikrarsız dalgalanmalar ile gündemde yer alırken, fiyat platformlarının en çok artış oranına sahip olanlar listelerinde altcoinler yer aldı. Diğer yandan Cardano’da kendinden beklenen performansı sergileyemeyen kripto para birimleri arasından yer alıyor.

Cardano Geçmişte Nasıl Arttı?

piyasalarda son durum

Uzman analistler 2 Temmuz’da Cardano’dan çokça söz ettiler. Çünkü Hoskinson’un hamleleri ve yeni açıklamaları ADA Coin’in yakın takibe alınmasına sebep oluyor. Hoskinson daha önce Coinbase Pro listelenmesinden söz etmiş ve hemen ardından Cardano fiyatları değer kazanımı içine girmişti. Hoskinson’ın Vilatik Buterin ile görüşme sağlayıp aradaki buzları erittiği dönemde ise bu yine Cardano fiyatlarına yaramıştı. Diğer bir ifade ile olumlu her hamlede ve gündem maddesinde fiyat artışa gitti.

Hoskinson’un Hamleleri!

Vilatik Buterin ve Hoskinson görüşmesinin ardından yine de Hoskinson’un ETH’yi eleştirdiği ve Cardono’nun onun geçeceğini söylediği biliniyor. Hoskinson’a göre Bundan 5 sene sonra Cardano ETH’den çok daha başarılı bir işlem hacmine, fiyata ve topluluğa sahip olabilecek. Yakın dönemde Hoskinson Cardano Alonzo güncellemeleri hakkında da tüm detayları paylaşmıştı. Yeni bir ağ modelinin getireceği tüm avantajları açıklamıştı. Hız, işlem fiyatında düşüş, daha güvenli akıllı sözleşmeler vadeden ADA Coin’in gelecekte fiyat artışına gidebilmesi umuluyor.

Uzman Analistler Cardano Artışı Bekliyor mu?

Uzman analistler ise Cardano Coin için son durumu ele aldılar ve El Salvador, Hoskinson ilişkisine dikkat çektiler. Hoskinson yakın zamanda El Salvador ile görüşme sağladığını ve sırada El Salvador Başkanı Nayib ile görüşmenin olduğunu belirtti. Amacı ise Cardano’yu El Salvador’da BTC gibi yasal bir para haline getirebilmek. Analistler bu olasılığın gerçekleşmesi halinde Cardano Coin’in Temmuz ayı içinde bir değer kazanımını daha ortaya çıkarabileceğini düşünüyorlar.

Cardano Coin Fiyatında Durum Nasıl?

bitcoin alim satim

2 Temmuz’da saatler 13:36’yı gösterirken Cardano Coin fiyatı 1.30 dolar seviyesinde ve %1.09 oranında değer kaybı içinde yer alıyor. Cardano son 24 saat içinde en yüksek, 1.35 dolar düzeyinden, en düşük ise 1.29 dolar seviyesinden işlem gördü.

Cardano Coin için son 7 günlük grafik incelendiğinde tepe fiyat 1.42 dolar ve dip fiyat ise 1.20 dolar olarak görülüyor. Son 30 gün içinde Cardano’nun kayda aldığı en iyi fiyat düzeyi 1.89 dolar oldu ancak bu süre zarfında 1 dolarlık düşük bir fiyatta tabloya geldi.