• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistler BTC, ETH ve XRP İçin Ne Diyor?

Analistler BTC, ETH ve XRP İçin Ne Diyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya 45 bin dolar üzerinde giriş yapmayı başardı. Geçtiğimiz haftalarda sert düşüşler yaşadıktan sonra toparlanma dönemine giren BTC, Eylül ayında bu toparlanmaların meyvelerini 50 bin dolar üzerini test etmeye başlayarak toplamaya başlamıştı. Daha sonra 52 bin dolar seviyesinin de üzerini görerek 50 bin dolar seviyesini destek noktası haline getirdiği düşünülen Bitcoin, 7 Eylül tarihinde bu desteği hızla kaybetti. 7 Eylül tarihinde BTC, El Salvador’da resmi olarak dolaşımda kullanılmaya başladı. Aynı günün akşam saatlerinde, BTC dakikalar içinde hızla 9 bin dolardan fazla değer kaybederek 42 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu gerileme sonrası altcoin piyasası da ciddi darbeler aldı.

7 Eylül Tarihli Geri Çekilme Piyasayı Sarstı

bitcoin guncel durumu

Bitcoin’in çift yönlü fiyat hareketlilikleri piyasada altcoinler tarafından takip ediliyor. 7 Eylül’de gelen düşüşler sonrası bir kez daha toparlanan ve 45 bin dolar üzerinde seyretmeye başlayan BTC, beraberinde altcoinlerin de toparlanmaya geçmesini sağladı. Bu süreçte Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) da BTC’ye paralel şekilde fiyat grafikleri çizmeye başladı. Ancak analistler, BTC’de yukarı yönlü kırılma sinyallerinin görüldüğünü, XRP ve ETH kanatlarında ise belirsizliğin devam ettiğini ifade ediyor.

Bitcoin (BTC)

Analistler, BTC için 43 bin dolar seviyesinin görülmesinden sonra altcoin rallisi ile fiyatın tekrar 46 bin 880 dolara kadar sürmesinin sağlandığını ifade ediyor. Fakat 46 bin dolar bandına ulaştıktan sonra hızlı bir düşüş trendi izleyen BTC, bir kez daha 44 bin 700 dolar seviyesini test etti. Bu şamadan sonra yeni günde tekrar 46 bin dolar seviyesinin üzerini gören BTC için analistler, yukarı yönlü olası bir kırılma öncesi fiyatın 41 bin 460 ve 39 bin 147 dolar seviyelerine gerileyebileceğini ifade ediyor.

Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum için ise analistler, henüz bir fiyat sinyali görülmediğini ifade ediyor. Çoğu zaman BTC’ye paralel şekilde hareket eden ETH, bu bölgede BTC’den ayrık hareket etmeye başladı. Bu da beraberinde ETH için belirsizlik getirdi. Ancak analistler, ETH fiyatındaki olası bir yükseliş için aşılması gereken konsolidasyon noktalarının 3 bin 223 dolar ile 3 bin 428 dolar arasındaki bandın olduğunu belirtiyor. Ayrıca analistler, ETH’nin BTC’den farklı olarak 3 bin 11 dolar bölgesine kadar önemli destek noktalarını bulundurduğunu ifade ediyor.

Ripple (XRP)

xrp nedir

7 Eylül tarihinde gelen toplu geri çekilmelere dahil olan XRP, bu tarihte 1,05 dolar seviyesine kadar geriledi. Analistler, XRP’de kısa vadede yükseliş şansının zayıf olduğunu ancak buna rağmen %50 fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,966 dolarlık bölgenin test edilmesi konusunda dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor. Analistler, XRP’de olası bir aşağı yönlü kırılmada 0,77 dolar seviyesinin, olası bir yukarı yönlü kırılmada da 1,23 dolarlık seviyenin görülebileceğini ifade ediyor. Analistlere göre 1,23 dolar sonrası gelecek olan olası bir kırılma ise XRP’ye 1,42 dolar seviyesinin kapılarını açabilir.