• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analiste Göre XRP Bu Altcoinleri Sollayacak!

xrp coin yatirim

Kripto para piyasalarında, son günlerde küresel finans piyasalarında yaşanan gelişmelere bağlı olarak sert dalgalanmalar yaşanıyor. Bu dalgalanmalar, 2021 yılının son çeyreği geldiğinde ilk olarak kendisini yukarı yönlü bir şekilde gösterdi. Verimli geçen Ekim ayının ardından Kasım ayında da yukarı yönlü hareketlilikler seyrini korumaya devam ederken, piyasalarda Evergrande şirketinin iflası ile birlikte geri çekilmeler kendisini göstermeye başladı. Bu geri çekilmelerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) öncü konumda bulunurken, fiyat düzeltmeleri altcoin piyasasında da kendisini gösterdi. Yatırımcılar, altcoin piyasasına odaklanmış durumdayken piyasaların ünlü analistlerinden Crypto Asses Guy, yükseliş beklentileri ile Ripple’a (XRP) odaklandı. Popüler analiste göre XRP; Solana (SOL), Tether (USDT) ve Cardano’u (ADA) geride bırakacak.

Analistin XRP Beklentileri

xrp sec davasi

Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Crypto Assets Guy’a göre XRP, önmüzdeki günlerde başarılı seyrini ortaya koymaya başlayacak. Analist, Twitter üzerrinden yaptığı paylaşımlarında, birkaç yıl içinde XRP’nin piyasa değeri bakımından SOL, USDT ve ADA’yı geride bırakacağını düşündüğünü dile getirdi. Analist, bu öngörüsünü belirtirken, uzun süredir bu altcoinlerin piyasa değeri sıralamasında sıkı bir şekilde birbirlerini takip ediyor olmalarına da dikkat çekti. Piyasa değeri sıralamasına bakıldığında SOL, USDT, ADA ve XRP arasında korelasyon hacmibib çok büyük olmadığı görülüyor. Bu da XRP topluluğunun analistin açıklamaları ile umutlanmasını sağlıyor.

XRP Güncel Durum

12 Kasım Cuma itibariyle XRP, 57,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre XRP yazım sırasında 1,23 dolar seviyesinde işlem görrüyor ve günlük 8,1 milyar dolarlık işlem hacmine sahip durumda. Crypto Assets Guy’ın tahminleri XRP topluluğundaki heyecanı haliyle arttırdı. Ancak topluluğu uzun süredir asıl umutlandıran ise Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davada, XRP’nin ayakta kalması oldu.

XRP, Dava Sürecinde Ayakta Kaldı

xrp coin yatirim

Aralık 2020’de SEC tarafından açılan davanın başından bu yana hem Ripple yetkilileri hem de XRP toplulukları, davadan en çok etkilenen kesimin XRP sahipleri olduğunu dile getiriyordu. Ancak XRP 0,17 dolarlık dip seviyesini görmesine rağmen ayakta kaldı ve 2021 yılındaki birçok ralliye dahil olmayı başardı.