• BITCOIN/TL
  2117664,238
  % 5,96
 • ETHEREUM/TL
  96719
  % 3,30
 • RIPPLE/TL
  16.64
  % 2,77
 • BITCOIN CASH/TL
  14696.63,174
  % 5,76
 • LITECOIN/TL
  2652.52
  % 4,03
 • COSMOS HUB/TL
  272.45
  % 3,65
 • CARDANO/TL
  14.75
  % 6,20
 • TETHER/TL
  32.15
  % -0,38

Analiste Göre Coinbase Bu 4 Altcoini Listeleyecek

Analiste Göre Coinbase Bu 4 Altcoini Listeleyecek

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, 14 Nisan tarihinde Nasdaq’ta halka arz olmaya hazırlanıyor. Coinbase cephesinde gündem yoğun bir şekilde ilerlemeye devam ederken, borsanın listelediği kripto para birimlerinde de artışlar görülüyor. Daha önce de birçok kez örneği yaşanan bu durum için ünlü bir analistten heyecanlandıran bir tahmin geldi. Başarılı analist Tyler Swope, 4 kripto para biriminin yakın bir tarihte Coinbase borsasında listelenebileceğini dile getirdi. Analistin dikkat çektiği altcoinler piyasalarda heyecana yol açtı.

Coinbase Borsasının Piyasalara Etkisi

coinbase nedir

Kripto para piyasalarına son dönemlerde Bitcoin’in (BTC) kırdığı rekorlar yön verdi. Aralık 2020 döneminde başlayan ralli sonrası Bitcoin’in ulaştığı rekorlar, altcoinlerde de rekor fiyatları getirdi ve bu durum genel olarak kripto para piyasalarının toplam piyasa değerini artırdı. Ancak piyasaların artan bu değerinin arkasında dolaylı yollardan kurumsal şirketler bulunuyor.

Zira Ağustos 2020 döneminde dev yazılım şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı yapması ve ardından diğer kurumsalların da peş peşe piyasaya girmesi, yatırımcılara güven aşıladı. Bununla birlikte hem Bitcoin’in hem de kripto para birimlerinin popülaritesinde artış yaşandı. Artan popülarite beraberinde Bitcoin’e ve birçok altcoine yeni rekorları getirdi. Bu zincirleme etkide ise kurumsalların, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile çalışıyor olması da yatırımcıların ilgisini çeken detaylar arasında yer alıyor. Coinbase Pro ile sadece kurumsallara hizmet veren Coinbase borsasının listelediği kripto paralar, bu nedenler ile yükselişe geçebiliyor.

Analistin İlk Altcoin Tahmini: THETA

altcoin nedir

Ünlü analist ve bir kripto para yatırımcısı olan Tyler Swope, Coinbase borsasının 4 kripto para birimini listelemeye hazırlandığını iddia etti. Analiste göre borsanın listeleyeceği bu 4 altcoinden ilki Theta Network (THETA) olacak. Swope’a göre borsa, Temmuz 2020 döneminden bu yana THETA’yı inceliyor ve önümüzdeki günlerde her an listeleme haberi gelebilir. Analist, böyle bir olası listeleme haberi ile birlikte THETA fiyatının artışa geçeceğini de düşünüyor.

İkinci Sırada Kadena (KDA) Yer Alıyor

Tyler Swope, Coinbase’in yakın zamanda listeleyeceğini düşündüğü altcoinlerde ikinci sıraya ise Kadena’yı (KDA) koydu. Kadena, birlikte çalışabilen özel ve genel ağları içeren bir Blockchain platformu. Swope’a göre Coinbase borsası, bir süredir Blockchain entegrasyonunu kolaylaştıran açık kaynaklı ve birtakım araçlar sunana Rosetta’yı inceliyor. Swope, bu alanda 10 Blockchain takımından Coinbase borsasının yalnızca Celo ve Flecoin (FIL) olmak üzere sadece 2 kripto parayı listelediğine dikkat çekti.

Analistin Listelenme Beklediği Diğer Altcoinler

Ünlü analiste göre Coinbase borsası THETA ve KDA coinlerinin ardından üçüncü olarak Handshake (HNS) coinini listelemeyi planlıyor. Handshake, proje olarak üst düzey internet alanlarının tahsisini tekrar keşfetmeyi amaçlayan bir Blockchain protokolü olarak faaliyet gösteriyor. Analiste göre listede son sırada ise PoolTogether (POOL) bulunuyor. Analist, bu kripto paraların takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.