• BITCOIN/TL
  1973546,659
  % 0,24
 • ETHEREUM/TL
  94457
  % -0,02
 • RIPPLE/TL
  16.39
  % 0,70
 • BITCOIN CASH/TL
  13977.25,325
  % 0,46
 • LITECOIN/TL
  2644.17
  % 1,32
 • COSMOS HUB/TL
  276.69
  % -1,80
 • CARDANO/TL
  14.23
  % -1,75
 • TETHER/TL
  32.38
  % 0,14

Analist Bu Altcoinden Yüzde 450 Artış Bekliyor

Analist Bu Altcoinden Yüzde 450 Artış Bekliyor

Kripto para piyasaları, 21 Ekim Perşembe gününe lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeni rekor seviyesi ile başladı. Bitcoin, son 24 saatlik süreçte %1,5’ten fazla değer artışı yaşayarak 64 bin 974 dolar seviyesine yükselerek yeni ATH seviyesini belirledi. Ardından hızlı ve hafif bir çekilme yaşayan Bitcoin, yazım sırasında da bu bölgeye oldukça yakın seviyelerde, 64 bin 920 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’in yeni rekoru ile birlikte altcoin piyasasında da hareketlilikler kendisini göstermeye başladı. Birçok analist ve uzman, altcoin rallisinin başlayabileceğine ilişkin beklentilerini dile getirmeye devam ediyor. Popüler analist Ben Armstrong da bir altcoin için oluşan bu yükseliş zemininde oldukça iddialı tahminlerde bulundu.

Armstrong’un İşaret Ettiği Altcoin

ctsi token

Kısa bir süre önce Twitter üzerinden takipçilerine yönelik bir analiz paylaşımı yapan Armstrong, %450 artış beklediği bir altcoini paylaştı. Popüler analist, bu denli ciddi bir değer artışı beklediği altcoin’in olası yükselişi için nedenlerini de sıraladı. Ben Armstrong, bu noktada yükseliş beklentileri ile Cartesi’yi (CTSI) işaret etti. Noether Proof of Stake (PoS) sisteminin stake delegasyonu ana ağda artık tamamen başlatıldı. Beta aşamasında Cartesi, blok üretimlerini tamamlamak ve doğru testleri uygulamak için Everstake, Blockscope ve HashQuark isimi 3 stake ortağı ile çalıştı. Armstrong, ana ağdaki bu gelişmenin, yükseliş için ilk etken olduğunu iddia ediyor. Konuya ilişkin olarak analist “Ana ağ beta dönemini başarıyla tamamladı. CTSI sahipleri artık stake havuzları da oluşturabilir ve yönetebilir.” dedi.

Analistin Yükseliş Beklentilerinin Arkasındaki Nedenler

Armstrong, projenin tamamen merkeziyetsiz olduğunu ve bunun, yatırımcılar için harika bir haber olduğunu düşünüyor. Armstrong’un da işaret ettiği gibi Cartesi, roll-up mantığı ile Cartesi Makinesi arasında bir ara yüz olarak çalışacak olan Roll-up Machine Manager uygulamasını da güncelledi. Bu işlem, ağdaki ölçeklendirme sorununa bir çözüm ve güvenlik amacıyla gerçekleştirildi. Armstrong, projenin benzerlerinden 2 temel noktada farklılaştığını ifade ediyor. İlk nokta, Cartesi’de işlem sayısı saniye başına 100 kat artış gösterecek. İkinci nokta ise parçalanma başladığında ise 1.000 kata kadar çıkabilecek.

Ben Armstrong’un Projeden Beklentileri

ben amstrong kimdir

Popüler analist Ben Armstrong, yükseliş beklemesinin bir diğer ve son nedeni olarak da projenin düşük piyasa değerini işaret ediyor. Ünlü analist bu projeyi işaret ettiğinde, projenin birim fiyatı 0,71 dolar seviyesindeydi. Yazım sırasında ise Cartesi, %30’dan fazla değer artışı ile 0,93 dolar seviyesinde işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre Cartesi, 360 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük 161. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Cartesi, en yüksek fiyat seviyesine ise Mayıs ayında 1,75 dolar seviyesi ile ulaştı. Armstrong, projenin piyasa değeri ile 100. sıraya kadar yükselmesini bekliyor ve birim fiyatının da 3,21 dolar seviyesine ulaşacağını öngörüyor.