• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Amazon’a Dogecoin İçin Yoğun Talep Var

amazon

Şubat ayı başlarında WallStreetBets isimli topluluk oluşumunun verdiği büyük destek ile Dogecoin (DOGE) beklenmedik yükselişler elde etti. Bu desteğe bir de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk dahil olunca, DOGE fiyatı bir günde %1.000 oranında arttı ve kripto para piyasalarının bir anda en popüler kripto para birimi olmayı başardı. 2013 yılında sadece şaka amaçlı piyasaya sürülen DOGE, bu artıştan sonra bir süre duraksama dönemine girdi ve Nisan ayında yeniden rekor fiyatlara yükselerek “Ben buradayım” dedi. Dogecoin’in tekrar yoğun şekilde gündeme gelmesi ile birlikte son günlerin tekrar en popüler kripto para birimlerinden biri oldu. DOGE’un yeniden popülarite yakalaması ile birlikte DOGE toplulukları, 4 yıl önce başlatılmış olan bir kampanyayı hızlandırdı.

DOGE toplulukları, dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon’un Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesini talep ediyor. İlgili kampanya 4 yıl önce başlatılmıştı ve 3 ay öncesine kadar kampanyaya 75 bin katılarak imza vermişti. Change.org üzerinde düzenlenen kampanyada DOGE’daki artışlar ile birlikte imza sayısı 200 binin üzerine çıktı. DOGE topluluğunun amacı, kampanyada 300 bin imzaya ulaşmak.

“Amazon’un Dogecoin’i Kabul Etmesinin Zamanı Geldi”

amazon yatirim

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan, online alışveriş sitesi Amazon mevcut sistemde herhangi bir şekilde kripto para ile ödemeleri kabul etmiyor. Başlatılan kampanyada ise Amazon’un, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi isteniyor. Kampanyada Amazon’a “Dogecoin’in gücünü gören şirketlerden biri olma” çağırış yapılıyor. Change.org üzerinde yürütülen kampanyada “Dogecoin topluluğunun oluşturduğu büyük yükseliş ile Amazon’un Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesinin zamanı geldi” ifadesi bulunuyor.

Kampanyada Yer Alan İfadeler

jeff bezos

Kampanya 4 yıl önce Mark E. isimli bir Dogecoin destekçisi tarafından başlatıldı. Mark başlattığı kampanyanın metninde, inovasyon konusunda dünyada lider konumda bulunan Amazon’un, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi gerektiği üzerinde duruyor. Mark kampanyasında yer verdiği bu ifadede, Dogecoin’in “hızlı, stabil ve ucuz” olduğunu da dile getirerek, diğer büyük ölçekli kripto paralar arasında “en düşük transfer ücretine” sahip olduğunu vurguluyor. Ayrıca kampanya metninde, dünya üzerindeki birçok işletme, kişi ve kurum tarafından Dogecoin’in bir “alım-satım aracı” olarak kabul gördüğü de ifade ediliyor.

Kampanya 4 yıl önce başlatıldı ve ilk 2 yılında 20 bin imzaya ulaştı. Destekçilerin sayısı 2021 yılında çok büyük artış gösterdi ve 3 ay öncesine kadar 75 bin imzaya ulaşan kampanya, şu an 200 bini aşmış durumda.