• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Altcoinlerde Değer Kayıpları Öne Çıktı! XRP, Aave Dikkat Çekti!

bitcoin in son fiyati

Kripto para piyasasında boğalar ivmelerini kaybederken, son dönemlerde XRP Coin, Aave Coin gibi altcoinlerde ise fiyat durgunluğunun oluştuğu belirtildi. XRP Coin yeni direnç düzeylerini kırmak için mücadele verirken, ADA Coin ise değer kaybına devam etmişti.

TRON Kazanımı Son Dönemde Yavaşladı!

coinbase nedir

Diğer yandan analistler TRON Coin’in değer kazanımı trendinin yavaşlamasında %2.2 düşüş etkisinin rol oynadığını belirttiler. Son olarak Aave Coin’in talep oranlarında düşüşlerin gündemde olduğu açıklandı. Analistler yakın dönemde Ripple’ın yükseliş trendlerinin de uzun süreli kesildiğine dikkat çektiler. İlk olarak 0.77 dolarlık alandan gelen direnci uzun süre test etmeyi başaramayan XRP Coin’in değer kaybına devam ettiği açıklandı. XRP için destek seviyesinin ise 0.71 dolara kadar iniş yapabileceği ifade edilmişti. Bu tahminleri ile Aave için söz konusu olan düşüş senaryosu, 3 Ağustos’ta ise tabloda yer aldı.

Uzmanlar Bollinger bantlarından uzaklaşma yaşandıkça fiyat oynaklığına yönelik beklentinin de yükseldiğini açıklıyorlar. Diğer yandan RSI’nin tarafsız alandan aynı şekilde uzaklaşması ise alım baskısı güçlenebilir mi sorusunu akıllara getiriyor.

Aave Düşüşü Çağırdı!

Bu sabah saatlerinde Aave 321 dolar değerinde hareket ediyordu. Uzmanlar aynı dakikalar içinde ise fiyatın 311 dolar düzeyine kadar düşüş yaşayabileceğini ifade ediyorlardı. Aave Coin, son 24 saatlik süre bazında %3 üzeri düşü yaşayarak yatırımcılarını şaşırttı. İlerleyen sürede satın alım baskısı azaldı ve RSI denge pozisyonun sinyallerinin görüldüğü açıklandı. Analistler müthiş osilatör hareketlerinin ise fiyatın düşüşünü doğrular nitelikte olduklarını belirttiler.

3 Ağustos’ta saat 09:49 olduğunda Aave Coin, %4.16 oranında değer kaybını tabloya aldı. 306.87 dolardan işlem gören Aave Coin yatırımcılar için geniş fırsatları sunamadı. Son 24 saatlik süredeki grafik veriler incelendiğinde ise Aave için en yüksek fiyat değerinin 328.76 dolar olduğu görüldü. XRP Coin aynı sürede %5.70 oranında gerileyerek, 0.7205 dolardan işleme giriş yaptı. Son 24 saatlik sürede en yüksek fiyatı ise 0.7686 dolar olarak kayda geçti.

XRP ve Aave Coin Fiyatında Değişim

3 Ağustosta saat 11:51 olduğunda Aave Coin ve XRP Coin için her hangi bir değişim oluşup oluşmadığı ise yatırımcıları tarafından araştırılıyor. XRP Coin 11:51’de 0.7151 dolardan işlem görerek, %4.39 oranında değer kaybetti. Aave Coin ise %3.27 değer kaybı ile 307.77 dolardan işlem gördü.

Bitcoin Düşüşte!

bitcoin in son fiyati

Analistler aslında altcoinlerdeki fiyat gerilemelerinde Bitcoin’in bir kez daha yeni dirençleri kıramaması durumunun etkili olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin 42 bin dolarlık direnci aşması umut edilirken bugün 39 bin dolarlık kritik seviyenin de altına iniş yaptı. İlk olarak 39 bin dolarlık alanda yer alan BTC ilerleyen saatlerde 38 bin 600 dolarlık alana kadar düştü. Saat 11:54 olduğunda %2.48 değer kaybı ile 38.582 dolar olan BTC, altcoinleri etkilemeye devam ediyor.