• BITCOIN/TL
  1902809,423
  % 0,70
 • ETHEREUM/TL
  102953
  % 0,64
 • RIPPLE/TL
  15.5
  % 5,35
 • BITCOIN CASH/TL
  11923.99,742
  % 4,00
 • LITECOIN/TL
  2279.06
  % 1,38
 • COSMOS HUB/TL
  199.97
  % 0,92
 • CARDANO/TL
  13.71
  % 5,31
 • TETHER/TL
  33.03
  % 0,53

Altcoinler Önemli Değer Kazandı, Fiyat Hedefleri Hangi Seviye?

Altcoinler Önemli Değer Kazandı, Fiyat Hedefleri Hangi Seviye?

Her ne kadar kripto para piyasası denilince akla ilk gelen Bitcoin BTC olsa da bu durum son zamanlarda değişmeye başladı. Özellikle altcoinlerin önemli yükselişler elde etmeye başlamaları BTC’nin popülerliğini sarsıyor. Bu durum ise yatırımcıların BTC’den çıkarak altcoinlere yönelmesine neden oluyor. BTC son günlerde durgun bir seyir izlerken ETH ve DOGE gibi altcoinler önemli değer kazandılar. Özellikle ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından faiz artışı açıklaması sonrasında piyasalarda kırmızı renk görüldü.

Fakat yine de yatırımcıların ilgisi sayesinde bazı altcoinlerde yükseliş devam ediyor. ETH bir süre önce başlattığı ve rekor fiyatlar elde ettiği rallisine devam etmeyi sürdürürken aynı zamanda dün yükselme potasına girmiş olan DOGE de önemli aşama kaydetti ve kendi rekorunu kırdı. Özellikle bu birimler piyasanın yeşilde kalmasına önemli destek sağlıyorlar.

ETH İçin Beklenen Seviyeler Neler?

eth yukselis

En popüler ikinci kripto para birimi olan ve altcoinler arasında lider olan ETH dün önemli bir rekora imza attı ve fiyatında 3400 dolar bandı görüldü. Uzun zamandır beklenen bu fiyata ulaşması birime daha fazla ivme kazandırdı. Ancak Janet Yellen’ın açıklamaları sonrasında 3162 dolara kadar gerileme yaşadı. Fakat yükseliş trendini koruduğu için tekrar 3375 dolar bandına ulaştı ve yükselme performansını da devam ettiriyor. 3000 dolarlık psikolojik direncin kırılması sonrasında yüzde 40 oranında çok önemli bir artış yaşayan ETH bu sayede yatırımcıların önemli kazançlar elde etmelerine neden oldu.

ETH teknik göstergelerine bakıldığında ise artış trendini koruduğu görülüyor. Bollinger Bantları da genişlemiş yapısı ile yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor. Diğer yandan muhteşem osilatör göstergesi de piyasalarda yaşanan ivmelere işaret ediyor. Buna göre ETH’da şimdilik gerilemeler beklense bile önemli kayıplar beklenmiyor.

DOGE İçin Beklenen Seviyeler Neler?

dogecoin tweet

Son günlerin en çok konuşulan birimlerinin başında DOGE geliyor. En son 0,50 dolar bandını aşarak çok önemli bir aşama kaydeden DOGE daha sonra da 0,70 dolar bandını test etmeye başladı. Tüm beklentilerin aksine tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış olan birimde yer yer dalgalı seyir sürüyor. Özellikle DOGE’nin bu fiyat performansında son zamanlarda eToro gibi platformların DOGE işlemlerine izin vermesi yatıyor. Bunun yanında 8 Mayıs’ta Elon Musk’un SNL lansmanına katılacak olması da DOGE için pump etkisi yapıyor. Bu bakımdan DOGE için yükselme potasında 0,80 ve 0,95 dolar bandı şimdilik ana fiyat hedefleri olarak belirlenmiş durumda.