• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Altcoinler Değer Kaybında! İşte Düşüşteki Altcoinler!

coinbase nedir

26 Haziranda Bitcoin’in 30 bin dolarlık fiyata gerilemesi ardından gelen etki ile piyasada aşağı yönlü fiyat düzeltmesi yapan altcoinler oldu. %5 ve üzeri değer kayıpları tabloya gelmeye başlarken, SEC davası ile çokça gündeme gelen XRP Coin bugün düşüşte.

XRP Coin %5 Üzeri Değer Kaybında!

26 Haziranda saatler 14:00’ı gösterdiğinde XRP Coin 0.5991 dolarlık fiyatı ile %5.25 oranında değer kaybını tabloya aldı. XRP Coin için yaşanan son gelişmelerde geliştiricilerinin imajlarını düzeltmek için hamleler yaptıkları görülmüştü. Son olarak SEC’den mahkemeye belirli dosyaları sunmasını isteyen geliştiriciler, Ripple hesaplarını kötüye kullanma suçlamasını ise ret ettiler.

Dava sürecinin başından beri suçlamaları kabul etmeyen Ripple ekibi XRP Coin’in bir menkul kıymet sayılamayacağı konusunda ısrarlı tavrını sürdürüyor. SEC’den ETH, BTC ve XRP hakkında tüm dosyaları davaya sunmasını isteyen ekip, SEC’in ek süre talebi ile karşılaşmıştı.

XRP Coin İçin Son 24 Saatlik ve 7 Günlük Süreç

xrp nedir

Davaya yönelik son gelişmeler ardından ise XRP fiyatlarında değerlenme gündeme gelmişti. Bugün baktığımızda değer kaybının bulunduğun ve son 24 saat içinde ise 0.58 dolar gibi oldukça bir fiyatında grafik üzerine yerleşmiş olduğunu görüyoruz.

Son 24 saatlik grafikte XRP Coin’in yansıttığı en yüksek fiyat değeri ise 0.6504 dolar düzeyinden oldu. XRP Coin geride bıraktığımı son 7 gün içinde en yüksek 0.78 dolar seviyesinden ve en düşük 0.51 dolar seviyesinden işlem gördü. Tüm zamanların rekor fiyatını 3.84 dolar olarak 2018 yılında kayda alan XRP, bugün ise 0.59 dolar seviyesinde yer alıyor.

Bugün ADA Coin %10 Üstü Değer Kaybında!

26 Haziranda piyasadaki karamsar havadan nasibi alan diğer altcoin ise Cardano oldu. Hoskinson’un son olarak Ethereum’a meydan okuyan açıklamaları ile gündeme gelen ADA Coin bugün düşüş trendi ile yatırımcıların karşısına çıkıyor.

Saatler 14:06 olduğunda %10.47 oranında yüksek bir değer kaybını yapan ADA Coin’in panikli satış baskılarına maruz kamasının olası olduğu ise analistlerce aktarıldı. Aynı dakikalarda 1.24 dolar seviyesinde olan ADA Coin, geride bıraktığımı 24 saat içinde en düşük 1.20 dolar seviyesinden işlem gördü. Buz aman zarfında kayda aldığı en yüksek fiyat ise 1.33 dolar oldu.

Fiyatlar Neden Düşüyor?

xrp coin satisi

Kripto para piyasasındaki önemli altcoinlerde meydana gelen değer kayıplarını kaynağı ne olduğu ise analistlerce dile getirildi. Bitcon madencilerinin Teksas’a olan göçleri ve bu sırada hash oranında yaşanan düşüş fiyatları da etkiliyor. Bitcoin fiyatlarındaki 30 bin dolarlık aşana yaşanan düşüşler ise her seferinde piyasa genelinde yankı buluyor.