• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Altcoin Piyasasını Etkileyebilecek Düzenleme ABD’de Konuşuluyor!

bitcoin in son fiyati

ABD Altyapı Yasası’nda kripto vergilendirme önerisi gündeme geldi. Bu önerinin gündeme gelmesi ise kripto para topluluklarından büyük tepki aldı. Senatör Rob Portmab ve Mark Warner, tarafından öneri yapıldı.

ABD’de yapılan kripto para vergilendirme önerisi ile yaşanan son dakika değişiklikleri kripto para yatırımcılarının tepkilerine neden oldu. Yalnızca Proof of Stake onaylayıcı ve geliştiricilerini kripto para vergilendirme önerisi dışında tutan senatörler tepki çektiler. Uzmanlara göre, yatırımcılar bu guruba dahil olmadıkları için Proof of Stake kripto para birimleri ve özellikle altcoin projeleri bu öneriden kötü yönde etkilenebilirler.

Yeni Teklif Önerisi Senatörlerden Geldi!

Bullish borsasi

Gündeme bomba gibi düşen yeni teklif, senatörler Ron Wyden ve Cynthia Lummis tarafından destek aldı. Bitcoin madencilerini, cüzdan geliştiricilerini, kripto doğrulayıcıları ve protokol geliştiricilerini hariç tutarak, diğer kişiler için vergilendirme konuşuluyor. Değişiklik yapılması Çarşamba günü önerildi, Portman ise değişikliğin daha kapsayıcı olması gerektiğine inanıyor.

Altyapı faturalarındaki kripto para vergi teklifi, kripto müşterilerinin ve brokerlarının yükümlülüklerini IRS’ye bildirmelerini gerektirecek. Senatör Portman tarafından gündeme taşınan değişiklikte, DeFi sektörünün müşterilerinin takip edilmesinin zor olduğu ve bu yüzden yönetmeliklere nasıl uygunluk sağlanacağının henüz bilinmediği açıklandı. Bu yüzden işletmelerin kapanmasına yönelik IRS bildirimlerinin yapılmasının imkansız olduğu belirtildi.

Uzmanlar Teklif DeFi’yi Etkiler Diyor!

Uzmanlara göre Defi’de yer alan kripto para birimlerinin değişikliklerine yönelik kaderleri, Cumartesi günü yapılması beklenen Senato oylamasına bağlı şekillenecek. Bitcoin yanlısı olan Senatör Lummis, DeFi’yi etkileyebilecek değişikliğe oy vermeleri için herkese çağrıda bulundu. Biden yönetimi, Warner Portman tarafından gerçekleştirilen son dakika değişiklik önerisine ise desteğini uzattı.

Kripto para topluluğu, bunun sonunda hükümetin kripto para piyasası üzerine ücretsiz şekilde geçiş sağlayacağını düşündüklerinden değişikliğe karşı çıkıyorlar. Teklife karşı çıkanlar bu alanın merkeziyetsiz kalması gerektiğini savunuyorlar. Birçoğu teklifin Çin’in kripto para madencilerine yaptığı baskılardan bir farklı olmadığını belirttiler. Bu gibi bir değişikliğin ilerlemesinin ise kripto para endüstrisine kıyameti getirebileceği düşünülüyor.

Bitcoin ve Ethereum Değerlendi!

bitcoin nedir

Bugün ABD’den yine kripto para yatırımcılarınca tepki alan bir hamle gelirken piyasada ise hareketlilik hakimdi. Geçen hafta yeniden 38 bin dolar seviyelerini gören Bitcoin bugün yükseliş trendine giriş yaptı. Bitcoin 12:29’da 40.747 dolar seviyesinden işlem görerek %6.69 değer kazanımı ile 39 bin doların üzerini gördü. Bitcoin son 24 saat içinde en yüksek 41.341 dolardan işlemdeydi. Bu süre içinde tabloya getirdiği en düşük fiyat ise 37.458 dolar olmuştu.

EIP-1559 ile Ethereum artış içine giriş sağladı. Saat 12:31 olduğunda %6.53 değer kazanımını koruyarak, 2.771 dolardan işlem gördü. Analistler ise ABD’den gelen yeni açıklamaların piyasa fiyatlarını etkileyip etkilemeyeceği konusunu görüşüyorlar.  Bu gün XRP Coin %3.45 oranında değerlendi ve 0.7362 dolardan işlem gördü.