• BITCOIN/TL
  2157532,104
  % 1,28
 • ETHEREUM/TL
  99938
  % 4,52
 • RIPPLE/TL
  16.86
  % 0,87
 • BITCOIN CASH/TL
  15514.03,484
  % 7,15
 • LITECOIN/TL
  2709.13
  % 1,78
 • COSMOS HUB/TL
  279.39
  % 1,62
 • CARDANO/TL
  15.52
  % 2,95
 • TETHER/TL
  32.22
  % -0,16

ADA’da Önemli Hareketlenme, Grafik Yukarıya Döndü

ADA’da Önemli Hareketlenme, Grafik Yukarıya Döndü

Yatırımcıların son zamanlarda ilgisini çeken popüler kripto para birimi olan Cardano ADA bir türlü beklenen fiyat artışını sağlayamamasına rağmen dün önemli hareketlenme yaşadı. Son 24 saatlik grafik verilerine bakıldığında yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı ve 1,67 dolar bandına ulaştı. Bu yaşanan son fiyat hareketi ise 16 Mart tarihinden beri birimin görmüş olduğu en büyük yukarı yönlü ivme oldu. ADA halihazırda da 1,60 dolar bandından işlem görüyor ve bu seviyelerde olması uzmanlara göre potansiyel yükselme gösterebilmesi açısından önem taşıyor.

Uzun bir süredir yatırımcıların yükselme beklediği ancak bu durumu tam olarak sağlamayan ADA son 24 saatlik grafikte önemli bir hareketlenme başlatmış oldu. Bu etkili performansına bağlı olarak da yaklaşık 2 ay sonrasında önemli bir yükselme çizdi.

ADA İçin Önemli Hamle Geldi

ada

Yatırımcıların merakla beklemekte oldukları ve bir süredir 1,30 dolar seviyesinde konsolide olmayı sürdüren ADA son 24 saatlik süre içerisinde etkili bir performansa imza attı ve 1,67 dolar seviyesini görmüş oldu. ADA fiyatında görülmüş olan bu artış, ADA’nın piyasa değerinde de önemli artışa neden oldu ve piyasa değeri de 51 milyar dolar üzerine çıkmış oldu. Bunun yanında ADA, piyasa değeri sıralamasında altıncı sırada yer alan USDT ile de arasındaki önemli farkı kapatmış oldu. ADA 1,29 dolar ile 1,32 dolar arasındaki seviyelerinde oluşan destek alanını da başarılı bir şekilde test etti ve bunun sonrasında da yukarı yönlü ivme başlattı. 48 saatlik zaman diliminde ise yüzde 30’un üzerinde değer kazanmış olan birim yatırımcıların sevinmesine neden oldu.

ADA İçin  Beklenen Hedef Hangi Seviye?

ada coin

Popüler birimin bu yükselişi yatırımcıları için uzun bir zaman sonrasında olumlu bir haber olarak karşılandı. Kripto birimin teknik verilerine bakıldığında da yükseliş eğilimi onaylanmış görünüyor. Günlük veriler kapsamında RSI ve MACD artış trendi desteklenirken momentumun boğaların yanında olduğu da görülüyor. Bunun yanında Müthiş Osilatör göstergesi de rotanın yukarı yönlü olduğunu doğrulamış oluyor.

Bu veriler kapsamında uzmanlara göre ADA’da beklenmekte olan bir sonraki önemli hedef 2,50 dolar olarak öne çıkıyor. ADA ekibinin özellikle son günlerde yoğun bir şekilde gündeme sahip olmaları ve ADA ağına yönelik de yeni adımlar atmaları fiyatların artmasına neden oldu. Özellikle Afrika ülkeleri ile anlaşmalar yapmaları birimin güç kazanmasına olanak tanıdır. ADA ağında başlatılacak yeni proje de yine bu yükselme grafiğini tetiklemiş oldu.