• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Acun Ilıcalı NFT Dünyasına Adım Atıyor!

king of leon nft sarkisi

Kripto para piyasaları 2021 yılında inanılmaz ölçülerde büyümeler elde etti. Gelen bu büyümelerle birlikte, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde neredeyse tüm kripto paralar çok ciddi değer artışlarıyla rekor seviyelere ulaştı, bu da sektöre daha fazla yatırımcının girmesini sağladı. Sektöre yatırımcı girdikçe sektörün kapsadığı alanlarda da net büyümeler kendisini göstermeye başladı. Örneğin merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi, öngörülemez şekilde büyümeler gördü ve DeFi ekosistemindeki büyümeyi, NFT (non fungible token) sektöründeki muazzam büyümeler takip etti. Tüm dünyada artık bir viral haline gelen NFT sektörü ve ürünleri, ünlü isimleri de radarına girmeye devam ediyor. Tüm dünyadan ünlü isimlerin dahil olduğu NFT alanına, ülkemizden bu kez de Acun Ilıcalı dahil olacağını açıkladı.

Cem Yılmaz’dan Sonra, Sıra Acun Ilıcalı’da

bitcoin piyasasinda son durum

Tüm dünyada hızla büyüyen NFT sektörü, ekosisteme çeşitli kulvarlardan giriş yapan ünlü isimlerin etkisi ile ciddi büyümeler elde etti. Dünyaca ünlü şarkıcılar, oyuncular, sporcular ve hatta siyasi isimler bu alanda var olduklarını ve var olmak istediklerini göstermeye devam ettikçe, NFT’lere duyulan ilgi beklenmedik ölçülerde artış gösterdi. Ülkemizde de birçok benzer örneği yaşanan bu durumun net örneklerinden birini yakın tarihlerde ünlü komedyen Cem Yılmaz gösterdi. Cem Yılmaz, kendi çizimleri olan NFT ürünleri, OpenSea NFT pazar yerinde satışa çıkardı ve bu satışlarla büyük bir popülarite yakaladı. Şimdi ise Cem Yılmaz’ın ardından, TV 8 kanalının ve Exxen dijital platformunun sahibi Acun Ilıcalı NFT alanına girmek istediklerini dile getirdi.

Acun Ilıcalı, Webrazzi Summit 2021’de Konuştu

Geçtiğimiz gün Webrazzi Summit 2021 etkinliği gerçekleştirdi. Acun Ilıcalı’nın da davetli ve konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Ilıcalı, Webrazzi kurucusu Arda Kutsal’ın sorularını yanıtladı. Acun Ilıcalı, yaptığı açıklamalarında NFT dünyasına yaklaştıklarını ve NFT konusunda dünyada sektör liderleri arasında yer almak istediklerini dile getirdi. Ortaya çıkaracakları NFT projesinin dünya çapında olacağını dile getiren Ilıcalı, dünyaya mümkün olduğu kadar çok açılmak istediklerini ve böylece tüm dünyada Türkiye’nin gücünü daha net bir şekilde hissettirmek istediklerini söyledi. Ancak Acun Ilıcalı, NFT projesinin detaylarını paylaşmadı. Bu nedenle önümüzdeki günlerde Acun Ilıcalı’nın ya da Acun Medya’nın, NFT projesinin detayları ile ilgili bilgiler paylaşması bekleniyor.

Cem Yılmaz, Türkiye’de NFT Yaklaşımını Değiştirdi

nft token taraftar

Ülkemizde git gide büyüyen NFT popülaritesine son ve en büyük katkıyı Cem Yılmaz yaptı. Öte yandan ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay da yaptığı açıklamalarında, 7 sayfalık fotoğraf içerikli bir dijiroman projesi ile NFT alanına girme planlarının olduğunu dile getirmişti. Cem Yılmaz, satışa sunduğu NFT ürünlerini satın alanlara gösterilerinde ömür boyu yer alma şansı ve Erşan Kuneri içerikli NFT ürünü satın alan kişiyle de ofisinde birlikte Erşan Kuneri dizisini seyretme şansı gibi olanaklar tanıyacağını açıklamıştı. NFT ilerleyişini Türkiye’de farklı bir noktaya taşıyan Cem Yılmaz’ın ardından, Acun Ilıcalı’nın sektöre nasıl yaklaşacağı merak uyandırıyor.