• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ABD’deki Yeni Siyasi Partinin Lideri, Tam Bir Kripto Destekçisi

ABD’deki Yeni Siyasi Partinin Lideri, Tam Bir Kripto Destekçisi

Kripto para piyasaları 2021 yılında inanılmaz bir yol kat etti ve her geçen gün bu yol daha da genişliyor. Kripto paralar, birçok etkenin bir araya gelmesiyle birlikte tüm dünyada büyük bir yaygınlaşma kazandı. Dünyada ana akımda artık çok daha fazla yer edinen kripto para sektörü, gelen bu büyüme ile birlikte artık daha fazla insana ve topluluğa hitap etmeye başladı. Kripto paraları, piyasaların içinde yer alan birçok kişi olumlu taraflarından değerlendiriyor. Geleceğin teknolojisi ve finansal sisteminin bir parçası olarak değerlendiren kripto para destekçileri, siyasilerden de bu yönde adımlar görmek istiyor. ABD’de, The Forward Partisi lideri Andrew Yang da bir vaatte bulunarak, partisinin kripto para yanlısı bir yaklaşım benimseyeceğini ifade etti.

“Sol Parti Değil, İleri Parti”

patlamaya hazir altcoin

Politika yapıcılar, kripto paralar konusunda tüm dünyada ikiye bölünmüş durumda. Bu alanı benimseyen ve kripto para destekçileri ile işbirliği içinde olmayı isteyenler ile bu alana karşı duran ve bu alanın geleneksel finansal sistemi ve ekonomik istikrarı tehdit ettiğini savunan isimler zaman zaman gündeme gelebiliyor. Bu kez olumlu tarafta gündeme gelen isim The Forward Partisi lideri Andrew Yang oldu. ABD’li girişimci, partisinin ABD kripto varlık topluluğunu temsil edeceğini ifade etti. Yang “Sol parti değil, ileri parti” sloganı ile kurulan partisinin, dijital varlık konusunda da sloganı ile tutarlı olarak ilerlediğini savundu.

Yang, Kriptoların Çözüm Sunacağına İnanıyor

Kripto paralar ile ilgili destekçi bir tavır benimseyeceklerini ifade eden Yang, konuya ilişkin olarak “Forward Partisi’ni gerçekten bir kripto partisi yapmak istiyorum. Çünkü aradaki uyumu çok derin görüyorum. Kripto para topluluğunun ilerlemesinin ve yeniliklerin muazzam bir şey olduğunu, yasa belirleyicilere anlatmak istiyorum” sözlerini dile getirdi. Bir parti lideri olan ve aynı zamanda bir girişimci olan Yang, Bitcoin ve altcoinlerin kendi partisinde odak noktası olacağını vurguladı. Pandemi başlarından bu yana ABD’deki önemli finansal sorunlara değinen Yang, bu sorunlu durumda dijital paraların son derece faydalı olabileceklerini ifade etti. Bu konuda umutlu olduğunu söyleyen Yang, “Ülkedeki en büyük sorunlarımızı çözmek için kripto para dünyası bize umut olabilir” dedi.

Yang, Tesla CEO’su Musk Gibi Düşünmüyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ABD hükümetinin kripto paralar konusunda “hiçbir şey yapmaması” gerektiğini savunmuştu. Andrew Yang ise buna karşı çıktı ve Musk’ın aksine, yatırımcıların hiçbir kural olmadan piyasada işlem yapamayacaklarına inandığını ifade etti. Konuya ilişkin olarak Andrew Yang “Kripto para dünyasında kendi işimizi tamamen kendimizin yapabileceğini gerçekçi bulmuyorum. Bu sektörde bazı düzenlemeler olması gerekecek ancak bunun doğru ve mantıklı bir şekilde yapılmasını istiyoruz” dedi.

Kripto Paralar, Artık Siyasetçilerin Gündeminde Daha Çok Yer Alıyor

bitcoin guncel durumu

Siyasi kanatta kripto paralara destekçi tavır sergileyen farklı örnekler de bulunuyor. Örneğin Kanada’da hızla büyümekte olan Halk Partisi lideri Maxime Bernier de Andrew Yang’a benzer fikirler ortaya koyuyor. Kripto paraların, politika yapıcıların gündemine pozitif yönde bu denli çok giriyor olmaları da kripto para piyasalarında olumlu bir gelişme olarak karşılanıyor.