• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

2021’e Damga Vuran Altcoinler 2022’de Nasıl Performans Gösterecek? SOL, DOT ve DOGE Tahminleri

2021’e Damga Vuran Altcoinler 2022’de Nasıl Performans Gösterecek? SOL, DOT ve DOGE Tahminleri

Bitcoin ve Ethereum’un kripto para piyasasında en çok talep gören kripto para birimleri olduğu biliniyor. Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu bu iki varlığın peşinden giderken, bazı altcoinler ise sessiz sakin bir şekilde yatırımcılarına kazanç sağlıyor. Hızlı yükselişlerle gündeme gelen ve 2021 yılına damgasını vuran altcoinler, daha fazla yatırımcı tarafından tercih edilmeye başlandı.

Kripto para piyasasın BTC ve ETH gibi büyük varlıkların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, altcoin projelerini de peşinden sürükledi. Hiç umulmayan ve yükseliş beklenmeyen altcoinler bile 2021 yılında çok ciddi atılımlar yaptı. Altcoin yatırımcılarının gözdesi haline gelen Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Dogecoin (DOGE) gibi projelerin yeni yılda nasıl performans göstereceği merak ediliyor.

SOL ve DOT Fiyatları Artacak Mı?

Kripto para piyasasının en değerli ilk 10 projesi arasında yer alan Solana, 2020 yılında kendi blok zinciri ile adından söz ettirmeye başladı. Özellikle ETH ile rekabet ettirilen SOL coin NFT’ler ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında tercih ediliyor. Akıllı sözleşme yapmak isteyen geliştiriciler için en uygun kripto para birimlerinden biri olan SOL coin 2022 yılında yeniden rekor kırabilir. Bu sene içinde 100 katına çıkan SOL fiyatı gelecek yıl yükselişine kaldığı yerden devam edebilir.

Ethereum katili olarak tanımlanan diğer kripto para birimi ise Polkadot olarak öne çıkıyor. DOT coin DeFi sektöründe daha geniş bir kullanım alanına sahip olarak birçok kripto para birimine oranla hızlı şekilde değerini artırmayı başardı. Kripto para piyasasında hızlı ve ucuza daha fazla işlem yapmayı sağlayan Polkadot ağında 511’den fazla proje bulunuyor. DOT fiyatı da 2022’de en çok değer kazanması muhtemel kripto paralar arasında yer alıyor.

DOGE Yeni Bir Atak Yapabilir

bitcoin fiyatlari

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından desteklenen Dogecoin, 2021 yılında tüm dikkatleri üzerine çeken altcoin projelerinden biri oldu. Şimdiye kadar 45x yapan DOGE, gelecek yılda da yükseliş hareketlerine devam edebilir. Geliştirici ekibin 2022 yılında yeni güncellemeler ile destek vermesi durumunda DOGE fiyatı da yeni yıla hızlı bir giriş yapma potansiyeli taşıyor.