• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

20 Nisan Dogecoin (DOGE) Günü Geldi Çattı!

20 Nisan Dogecoin (DOGE) Günü Geldi Çattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere, neredeyse tüm kripto para birimleri kızıl grafikler çizmeye devam ediyor. Piyasalarda Pazar gününden bu yana görülen aşağı yönlü hareketlilikler dünyanın her yerinden yatırımcıları kötü anlamda etkilemeye devam ederken, yatırımcılar doğru kripto para tercihi ile yatırımlarını güçlü hale getirmek istiyor. Ancak piyasalarda görülen bu aşağı yönlü hareketliliklere katılmayan bir coin var ve o da Dogecoin (DOGE). Son birkaç gündür yaşanan sert düşüşlere dahil olmayan Dogecoin, fiyatında ve piyasa değerindeki artışlarla en büyük kripto paralar arasında 5. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Piyasa sürüldüğü zamanlarda ve aradan geçen 8 yıllık süreçte Dogecoin için bu seviyeler imkansız olarak görülüyordu. Ancak bugün geldiği nokta ve bu noktaya gelirken kısa vadede geçirdiği süreçler göz önünde bulundurulduğunda, bundan sonrası için Dogecoin adına “imkansız” gibi bir şey görülmüyor. Ayrıca 20 Nisan gününün DOGE Günü ilan edilmiş olması da piyasalarda yeni bir artış beklentisi oluşturmuş durumda.

DOGE Artık En Büyük 5. Kripto Para

dodge coin nedir

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan düşüşlerde Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi beklenmedik seviyelerde değer kayıpları yaşadı. Bu değer kayıpları bazı kripto paralar için %10’nun üzerine kadar çıktı. Fakat piyasalara 2013 yılında tamamen şaka amacıyla hedefsiz olarak sürülmüş olan Dogecoin için işler hiç de kötü gitmiyor, aksine DOGE için işlerin çok iyi gittiği görülüyor. Son dönemlerde yaşanan düşüşlere dahil olmayan DOGE, son 1 haftada %400’ten fazla ve son 24 saatte de yaklaşık %19 oranında değer artışı yaşadı. Bu değer artışları ile birlikte DOGE piyasa değerini 53,8 milyar dolara kadar çıkararak, piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para konumuna kadar yükseldi.

DOGE Yine Yükseldi Ama Bu Kez Farklı Yükseldi

Dogecoin’in yükseliş yaşaması, ortaya çıktığı günden bu yana beklenen bir durum değildi. Zira DOGE tamamen şaka amacıyla piyasaya çıktı ve onun 2021 yılında elde ettiği muazzam yükselişler, herkesi şaşırttı. Hiçbir zaman yükselmesi beklenmeyen Dogecoin, Ocak sonlarında ve Şubat başlarında elde ettiği yükselişler ile herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Ancak daha sonrasında düşüşe geçen Dogecoin kendisini bir süre unutturduktan sonra yeniden yükselişe geçti ve bu kez daha şaşırtıcı bir durum ortaya çıktı. Piyasaların genel tabloda düşüş yaşıyor olmasına rağmen DOGE’un yükselmeye devam etmesi, yatırımcıları şaşırtan bir başka gelişme oldu.

DOGE Günü’nde Yatırımcıların Beklentileri

1 Nisan tarihinde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 22 Nisan tarihinde uzaya bir Dogecoin göndereceğini Twitter üzerinden paylaşmıştı. Elon Musk’ın bu paylaşımından sonra Google Trends’te Dogecoin aramaları artış gösterdi. Ayrıca 20 Nisan gününün DOGE Günü olarak ilan edilmiş olması, birçok kesimin DOGE fiyatının 4 dolar üzerine çıkacağına inanmasını sağladı. Bu olası yükseliş için DOGE’un 11 kat değerlenmesi gerekiyor. Analistler, yatırımcıları heyecana kapılmamaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.