• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

2 Milyarder İsmin Odağında Ethereum Var

ethereum fiyatlari

Kripto para piyasalarında hafta arasına girilirken Bitcoin (BTC) rüzgarları esmeye başladı. Zira lider kripto para birimi BTC adına Cuma akşamında arka arkaya çok önemli iki gelişme yaşandı. İlk olarak ve belki de daha önemli bir gelişme olarak; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir Bitcoin ETF başvurusunu onayladı. SEC, geçtiğimiz yaz BTC ETF’i için başvuruda bulunan ProShares şirketinin ETF başvurusunu onayladı ve piyasaların uzun zamandır beklediği sonunda oldu. Öte yandan Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square’in dünya çapında bir BTC madencilik sistemi kurma planının olduğunu açıkladı. Bu açıklamalarla yükselen BTC’ye paralel hareket eden lider altcoin Ethereum (ETH) ise 2 milyarder ismin radarına girerek BTC’nin domine ettiği ortamda dikkatleri çekti.

Güncel Ethereum Durumu ve ETH’de Olumlu Sinyaller

ethereum fiyatlari

Yazım sırasında Ethereum 3 bin 847 dolar seviyesinde ve 456 milyar dolarlık piyasa değeri ile işlem görüyor. Son 24 saatlik süreçte ETH %5,45 oranında değer artışı yaşadı ve Bitcoin’e paralel değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başardı. Ethereum, son 6 haftalık süreçte ilk kez bu hafta içinde 3 bin 800 dolarlık seviyeyi geçmiş oldu. Bir süre 3 bin 300 dolar seviyesinde konsolide olan Ethereum, şimdilerde 4 bin dolar seviyesi için mücadele vermeye başladı.

Analistler, Ethereum’un zincir içi temellere göre de güç kazanmaya devam ettiğini ifade ediyor. Öte yandan borsalarda düşen ETH arzı da Ethereum fiyat tahminleri için olumlu sinyaller sergiliyor. Bir diğer yandan Ethereum 2.0 mevduat sözleşmelerindeki toplam Ethereum sayısı da 8 milyonu aştı.

Milyarder Mark Cuban, Geçmişte Daha Fazla ETH Almadığı İçin Pişman

Ünlü milyarder ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, geçtiğimiz gün CNBC’ye konuştu. Ethereum’un geleceği konusunda iyimser olduğunu ifade eden Cuban, kripto para endüstrisine yeni girenlere hangi kripto varlığı tercih etmeleri gerektiği sorusuna da “Ethereum” yanıtını verdi. Cuban ayrıca “Bir yatırım olarak, bana göre Ethereum en fazla artı yöne sahip kripto varlık” sözlerini dile getirdi. Ethereum’un “gerçek bir para birimine” en yakın kripto varlık olduğunu ifade eden Cuban, daha önce daha fazla ETH yatırımı yapmış olmayı istediğini de belirtti.

Emlak Milyarderi Barry Sternlicht ETH’yi Övdü, Bitcoin’i Eleştirdi

ethereum fiyatlari

Mark Cuban gibi, yakın tarihlerde CNBC’ye konuşan bir diğer milyarder isim olan Barry Sternlicht, piyasalarda emlak milyarderi olarak biliniyor. Ethereum’dan övgülerle söz eden Sternlicht, öte yandan Bitcoin’i ise eleştiri yağmuruna tuttu. Sternlicht açıklamalarında “Bitcoin aptal bir coin’dir, değer deposundan başka gerçek bir amacı yoktur ve çılgın derecelerde volatil bir yapısı vardır. Ethereum, ben bunun bir kısmına sahibi, bu programlanabilir bir Bitcoin ve bu sistem üzerine inşa edilmiş tonlarca başka coin var” sözlerini dile getirdi.