• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

19 Haziranda Altcoinler Düşüş İçinde! İşte Piyasanın Nabzı!

bitcoin nedir

Bugün öğlen suların BTT Coin %6.59 oranında değer kaybını tabloya alarak, 0.0030 dolar seviyesine düşüş yaptı. Bittorent geride kalan bir haftalık süre bazında en yüksek fiyat değerini ise 0.0036 dolar olarak tabloya almıştı. Kripto para piyasasına bugün bakıldığında altcoinlerde düşüş yönünde fiyat düzeltmelerinin olduğu görülüyor. Analistler ile yakın fiyat takibini işaret ederek riskli bir günün içine giriş yaptığımızı ifade ettiler.

Kripto para piyasasında altcoinlere yönelik sıcak gelişmeler bu hafta birçok kez gündeme geldi. Özellikle Cardano ve Dogecoin’in gündemindeki hareketlilik fiyatları da etkiliyor. 1 Ocak tarihinde Dogecoin alan yatırımcılar, Haziran satışları üzerinden %16.000 varlık değeri elde ettiler ve Dogecoin bir yıldız haline geldi. şimdilerde ise aynı performansı sergileyemiyor. Analistler aslında 28 Mayıs ardından piyasada tam bir toparlanmanın henüz sağlanamadığını açıklıyorlar.

DOGE %3 Üstü Değer Kaybetti!

bitcoin nedir

Dogecoin bu gün saatler 12:38’i gösterdiğinde Bittorent’in %6.59 oranındaki değer kaybı kadar büyük olmasa da %3.04 değer kaybını grafiğe aldı. Fiyatı 0.2924 dolar seviyesine gerileme yapan DOGE, geçen hafta ise en yüksek seviyesinde 0.3369 dolarlık fiyatı tabloya alarak yatırımcılarını sevindirmişti.

Son 30 günlük grafik analize göre en yüksek 0.7376 dolardan ve en düşük seviyede ise 0.2494 dolardan işlem gören Dogecoin, Elon Musk’ın gündeminde artık sıklıkla yer alamaya başladı.

BTC %4 Üzeri Fiyat Düşüşünde!

Bu hafta Bitcoin için pek çok gelişme kayda geçti. El Salvador’dan gelen Bitcoin’i yasal para kabul etme hamlesi, IMF’nin ise Bitcoin’e mesafeli duruşu sergileyen açıklamaları fiyatlara yön verdi. Geçen haftalarda Bitcoin konferansının BTC’ye yeni bir hareket kazandırabileceği de konuşuldu ancak 19 Haziranda baktığımızda Bitcoin için %4.71’l,k değer kaybının hala devam ettiğini ve fiyatın 36 bin dolarlık kritik seviye altında olduğunu görüyoruz. 35.915 dolardan fiyatlanan BTC, 19 Haziranda geçen aylarda kayda geçen 64 bin dolarlık rekordan oldukça uzak.

Matic Coin %5 Üzeri Değer Kaybında!

bitcoin nedir

Lark Davis tarafından son birkaç gündür övülen ve grafik analizlerine göre ilerleyen aylarda 5 dolarlık değer kazanımı beklenen MATIC ise bugün hala değer kaybı içinde yer alıyor. MATIC saatler 12:44’ü gösterdiğinde %5.18 oranonda değer kaybını tabloya alarak, 1.39 dolar seviyesinden fiyatlandı.

MATIC Coin için son 30 günlük grafik ele alındığında ise en yüksek seviyede 2.44 dolarlık parlak bir fiyat görülüyor. Bu seviyeden 1.39 dolara kadar inişi yapan MATIC Coin’in yatırımcıları ise artışı görmek için sıkı bir fiyat takibindeler.