• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Yeni Gün Kayıplarla Başladı, BTC ve ETH’de Son Durum

bitcoin nedir

Kripto para piyasaları, uzunca bir süre devam eden düşüş eğiliminin ardından Bitcoin’in (BTC) 21 Aralık tarihinde toparlanmaya başlaması ile birlikte yönünü de yukarı çevirmeye başladı. Bitcoin, bu toparlanma hareketleri gelene kadar 45 bin dolar ile 48 bin dolar seviyeleri arasında bir konsolidasyon yaşamaya başladı ve gelen toparlanmalar ile bu konsolidasyondan çıkarak 51 bin dolar bölgesine doğru hareket etti. BTC’deki toparlanma benzer şekilde altcoin piyasasında da etkisini gösterdi ancak haftanın ikinci gününe girilirken bu toparlanmalar, yerini kısıtlı değer kayıplarına bıraktı. Bitcoin’in 51 bin dolar seviyelerinden 49 bin dolar seviyelerine gerilemesi, Ethereum’un (ETH) da 4 bin dolar altına sarkmasına neden oldu. Gelen düşüşler ile yeni günde piyasalar kızıla boyandı.

BTC ve ETH Aşağı Yönlü İvme Yakaladı

piyasadaki son durumlar

28 Aralık Salı günü, erken saatlerden itibaren gelen değer kayıpları ile birlikte Bitcoin aşağı yönlü bir ivme yakaladı ve 49 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bir süredir Bitcoin’e paralel hareket eden Ethereum da gelen bu değer kayıpları ile 3 bin 900 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Piyasanın en büyük 2 kripto para biriminde gelen düşüşler, altcoin piyasasını da benzer şekilde aşağı yönlü etkisi altına aldı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 21 Aralık tarihinden itibaren 45 bin dolar seviyesinden 51 bin dolar seviyesine kadar yükseliş hareketleri ortaya koydu. Gelen bu yukarı yönlü ivme ile 48 bin dolar ile 52 bin dolar seviyeleri arasında bir süre dalgalı seyreden BTC, yüksek fiyat hareketleri ortaya koydu. Ancak yeni günün erken saatlerinde düşüşler yaşayan BTC, 48 bin 600 dolar bölgesine yaklaşmış olsa da 49 bin 100 dolar seviyesinin üzerine yeniden çıkmayı başardı. Yazım sırasında BTC 49 bin 299 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

ethereum alim satim

Piyasa değeri ile en büyük 2. kripto para birimi olan Ethereum da Bitcoin’e paralel fiyat hareketlerini korudu ve yeni günde aşağı yönlü ivme kazanarak 4 bin dolar seviyesinin altına sarktı. Ethereum kritik desteğini kaybetti ve 3 bin 900 dolar bandında hareket etmeye başladı. ETH her ne kadar 3 bin 800 dolar bandına yaklaşmış olsa da küçük bir toparlanma ile 3 bin 900 dolar üzerinde kalmayı başardı ve Ethereum yazım sırasında 3 bin 918 dolar seviyesinde işlem görüyor.