• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist ETH’de “Patlama” Bekliyor!

ethereum alim satim

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir düşüş eğiliminden çıkamadı. Kasım ayı ortalarından itibaren düşüş eğiliminde seyreden Bitcoin ile birlikte lider altcoin Ethereum (ETH) da benzer fiyat hareketleri ortaya koydu. BTC ve ETH grafiklerinde görülen fiyat hareketleri, bu süreçte genel olarak altcoin piyasasında da etkisini gösterdi ve piyasanın en büyük 2 kripto varlığı, fiyat hareketleri ile piyasalarda yön belirleyici oldu. Ancak yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum için yükselişlerin tekrar görülüp görülmeyeceğini merak ediyor. Bu alanda uzman ve analist yorumlarına başvuran yatırımcılar için ünlü bir kripto para stratejisti ve trader, Bitcoin ve Ethereum için tahminlerini açıkladı. Ünlü analist, ETH için ufukta büyük bir rallinin görüldüğünü iddia etti.

Bennet Ethereum Tahminleri

ethereum rekora kosuyor

Twitter üzerinden 93 bin 500 takipçisine yönelik analiz ve yorumlarını paylaşan ünlü kripto para analisti Justin Bennett, Ethereum’un Bitcoin’e karşı (ETH/BTC) bir yükseliş modelinden çıktıktan sonra artık tam anlamıyla bir “canavar moduna” girdiğini iddia etti. Konuya ilişkin olarak Bennett “Şu anda 0,082 Bitcoin’in (4.138,7 dolar) üzerinde ve tırmanıyor. Hedef 0-1 – 0,11 Bitcoin (5.047,2 dolar – 5.551,92 dolar), yani önümüzdeki birkaç hafta içinde daha yukarı hareket etmek için hala alan bulunuyor. Ocak ayı kırılmasının hedefi 0,16 Bitcoin (8.075,52 dolar)” ifadelerine yer verdi. Ünlü analist bu noktada ETH’nin, 0,085 BTC seviyesinde işlem gördüğünü ve bu paritede hedefin sağlanması durumunda %90’lık bir yükseliş olabileceğini ifade ediyor.

Bennet Bitcoin Tahminleri

altcoinler yukseliyor mu

Ethereum’u bir de ABD doları paritesinde değerlendiren ünlü analist Bennett, hafta sonundaki sert düzeltmeden sonra bile Ethereum’un güçlü göründüğünü dile getirdi. Diğer yandan Bitcoin tahminlerini de paylaşan Bennett, Bitcoin’in yükseliş momentumunu tekrar kazanabilmesi için önemli bir fiyat alanını destek bölgesi haline getirmesi gerektiğini dile getirdi. Bennet bu noktada konuya ilişkin olarak “Bitcoin 50 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin’in tekrar yükselişe geçmesi için 53 bin dolarlık seviyeyi yeniden geride bırakması gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.Ünlü analist ayrıca önümüzdeki haftalarda da Bitcoin’in 52 bin dolar ile 43 bin dolar arasında konsolide olabileceği bir senaryoya karşı hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti.