• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Solana, Ethereum’u “Öldürebilir” Mi?

yukselmesi beklenen altcoinler

Kripto para piyasalarında 2021 yılında Bitcoin (BTC) öncülüğünde sert fiyat hareketlilikleri görüldü ve yılın başından bu yana bu fiyat hareketlilikleri birçok altcoinin rekor seviyelerine ulaşmasını sağladı. Gelen rekor fiyat hareketliliklerinde dönemsel olarak ön plana çıkan altcoinlerde, yaz aylarının sonlarında elde ettiği sert değer artışlarıyla Solana (SOL) adından söz ettirmeyi başardı. Hızlı yükselişler ile rekor seviyelere ulaşarak yatırımcıların dikkatini çeken SOL, öte yandan sunduğu hizmetler ve ağdaki düşük ücretli ve hızlı işlemleriyle de dikkatleri çekti. Bu özellikleri ile SOL, piyasalarda “Ethereum Katili” olarak anılmaya başladı. Ethereum (ETH) ile kıyaslanan ve ETH’ye rakip olan SOL’un kurucu ortağı Raj Gokal, bu durumla ilgili sıra dışı açıklamalarda bulundu.

SOL Kurucu Ortağı “ETH Katili” Hakkında Konuştu

grt coin nedir

Web 3.0 sosyal medya teknolojileri adına Reddit ile ortaklık adımı atan Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal ile Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian isimleri Lizbon’da bir konferansta bir araya geldi. Taraflar, söz konusu ortaklıkta Web 3.0 için 100 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı. “Ethereum katili” olarak anılan SOL hakkında konuşan Gokal, kripto parar birimini öldürme arzusunun olmadığını ve bunu yapmak isteseydi bile yapamayacağını dile getirdi.

Chris Burniske’nin Paylaşımı

Twitter üzerinden yaptğı paylaşımda da bu konuya değinen Gokal, Ethereum hakkındaki risk sermayesi şirketi olan Placeholder’ın kurucu ortaklarından Chris Burniske’nin 10 Kasım tarihinde paylaştığı bir tweet’e yanıt vererek bu konudaki fikrini belirtti. Burniske, söz konusu paylaşımında “Kriptoda genellikle insanlar en büyük çantalarının kazanmasını ister. Bu, neredeyse tüm iletişimleri etkileyecek, bu yüzden gördüğünüzü ve duyduğunuzu gerçek olarark algılamayın” dedi.

Gokal: Ethereum Öldürülemez, Bu İmkansız

ethereum fiyatlari

Kriptolar hakkında konuşan Burniske’nin paylaşımına yanıt veren Gokal ise paylaşımında kripto endüstrisindeki tüm insanların Web 3.0’a her insanı dahil etme amacının olması gerektiğini savunduğu için “kavga etmek zorunda olmadığını” vurguladı. Gokal paylaşımında “Knives out’, Ethereum’u öldürmeye çalıştığımızı ima ediyor. Ethereum öldürülemez, bu imkansız. Ve şimdiden milyonlarca insanı güçlendiren ve milyarlarca servet yaratan, dünyada iyiliğin güzel bir gücü. Bitcoin de oldukça açık bir şekilde Ethereum ile aynı” sözlerini dile getirdi.