• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Piyasa Hareketlendi, Terra (LUNA) Yeni ATH Belirledi

altcoin fiyatlari

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftada yukarı yönlü bir hareketlenme yaşadı ve bu hareketlilik piyasa genelinde de kendisini gösterdi. 21 Aralık Salı günü 46 bin dolar bandından yükselen BTC, dün gün içerisinde 48 bin dolar bandını aşarak yatırımcıları umutlandırmış ve heyecanlandırmıştı. Bu bölgenin üzerinde kalmayı başaran Bitcoin, hafta ortasında sabah saatlerinde yukarı yönlü hareket eğilimini korudu ve 49 bin dolar seviyesinin de üzerine çıkarak yeni hedef olarak 50 bin dolar bölgesini belirledi. Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketleri sonrasında altcoin piyasasında da görülen hareketlilikte Terra (LUNA), tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşarak dikkatleri çekmeyi başardı.

BTC Hareketlendi, Piyasa Yükselişe Geçti

altcoin rekor

21 Aralık günü 46 bin 500 dolar seviyesinden yükselişlerine başlayan Bitcoin, hafta ortasında 49 bin 600 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu bölgede fiyat mücadelesi vermeye başlayan Bitcoin için analistler sıradaki hedefin 50 bin dolar bölgesinde belirlendiğini ifade ediyor. BTC’de görülen değer artışları, altcoin piyasasına da benzer şekilde yansıdı ve birçok altcoin, sert değer kazançları ile yatırımcılarını sevindirdi. Bu süreçte en ciddi değer artışlarından birini de Terra (LUNA) yaşadı ve LUNA yeni bir ATH belirledi.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’in yükselişleri ile birlikte hareketlenen lider altcoin Ethereum (ETH), bir süredir 4 bin dolar altında işlem görüyordu ve gelen yükselişlerle önemli seviyelerde toparlanmayı başardı. Hareketlenen piyasalarda ETH günün erken saatlerinde gerçekleşen değer artışları ile birlikte 4 bin 040 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı ve yazım sırasında Ethereum 4 bin 048 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altcoinler Yükselişe Geçti, Terra (LUNA) Rekor Kırdı

altcoinler artiyor mu

Bitcoin ve Ethereum eşliğinde başlayan fiyat hareketliliğinde, elde ettiği değer artışları ile en çok dikkat çeken altcıin Terra (LUNA) oldu. Piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan kripto paraların birçoğu yukarı yönlü hareketler sergilerken LUNA, %11,2 oranında gelen değer artışı ile birlikte 92,59 dolar seviyesinde tüm zamanların rekorunu belirledi. Öte yandan altcoinler arasında en ciddi değer artışlarından birini de %8,4’lük yükseliş ile Ripple (XRP) yaşadı. XRP gelen bu yükseliş ile yeniden 0,96 dolar seviyesini gördü.