• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

MicroStrategy CEO’sundan “Uçuk” BTC Fiyat Tahmini

btc

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzunca bir süredir düşüş eğiliminde hareket ediyordu. Bu süreçte 45 bin dolar ile 50 bin dolar arasında kalan ancak bir türlü 50 bin dolar direncini kıramayan BTC, 24 Aralık Cuma günü erken saatlerde bu kritik direnci kırmayı başardı. Gelen yükseliş hareketliliği ile birlikte BTC 51 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’deki bu yükseliş genel anlamda altcoin piyasasını da benzer şekilde etkiledi ve birçok altcoin de yükselişe geçti. Piyasalarda yukarı yönlü başlayan hareketlilik ile birlikte, BTC ile ilgili fiyat tahminleri de gelmeye başladı. BTC yatırımları ile bilinen MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, uzun vadede BTC’nin hangi konumda olabileceğine ilişkin fikirlerini paylaştı.

Ünlü CEO’ya Göre BTC Uzun Vadede 6 Milyon Dolara Ulaşacak

bitcoin fiyatlari

MicroStrategy şirketi, Ağustos 2020’de Bitcoin yatırımı yapmış ve bu alanda öncü olmuştu. O tarihten sonra aralıklı olarak BTC yatırımlarına devam eden şirketin rezervlerinde 9 Aralık tarihindeki son satın alma ile birlikte 122 bin 478 adet Bitcoin bulunuyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un ise şahsi olarak 17 bin 732 adet Bitcoin’i bulunuyor. Bitcoin’e fazlasıyla güvenen Saylor, BTC’nin “durdurulamaz” olduğunu ve altının rolünü alacağını iddia etti. Ünlü CEO’ya göre uzun vadede BTC 6 milyon dolar seviyesine kadar yükselecek.

Saylor: Artık Bitcoin Altının Yerini Alıyor

Yakın tarihli bir röportajında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Saylor, kendisine ait Bitcoin’leri satmayacağını ifade etti ve BTC’nin uzun vadede ilk önce 600 bin dolar seviyesine ve oradan da 6 milyon dolar seviyesine ulaşabileceğini dile getirdi. Saylor ayrıca daha önce de belirttiği gibi, BTC’nin durdurulamayacağını ve 100 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olacağını iddia etti. Birçok kez BTC’nin altının yerini alacağını söyleyen Saylor “Bir zamanlar altın en çok tercih edilen değer deposuydu. Şimdi, artık Bitcoin altının yerini alıyor” sözlerini dile getirdi.

Bitcoin’de Son Durum

bitcoin fiyatlari

21 Aralık tarihinde yükselişlerine başlayan BTC, yukarı yönlü hareketliliğini korudu ve yeni günde 51 bin dolar seviyesine dokundu. 50 bin dolar seviyesindeki kritik direnci kırmayı başaran BTC, yazım sırasında 50 bin 937 dolar seviyesinde işlem görüyor.