• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

MicroStrategy Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldı

MicroStrategy Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldı

2021 yılı, kripto para piyasalarında eşsiz bir yıl olarak geride kaldı. Daha önce kripto para piyasaları benzer bir ralliyi 2017 yılında görmüştü. Ancak 2017 yılında piyasalarda görülen boğa sezonunda, sadece bireysel yatırımcılar aktif olarak yer almıştı. Kripto para piyasalarına ilk kurumsal giriş Ağustos 2020’de dev yazılım şirketi MicroStrategy ile gerçekleşti. Şirket, ilk kez bu dönemde Bitcoin (BTC) yatırımı yaptı ve daha sonra yatırımlarını düzenli hale getirdi. İlk kez Bitcoin yatırımı yapan kurumsal şirket olan MicroStrategy, 2021 yılında Bitcoin alımlarına düzenli olarak devam etti. Şirket ve şirketin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan desteklerini her fırsatta gösterdi ve MicroStrategy şirketi bir kez daha Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Toplamda 94,2 Milyon Dolar Ödendi

bitcoin fiyatlari

Dönemsel olarak Bitcoin satın alma işlemlerini duyuran MicroStrategy şirketi, Twitter üzerinden yaptığı yeni bir duyuru ile bir kez daha Bitcoin satın aldığını açıkladı. Dev yazılım şirketi 30 Aralık 2021 tarihli Twitter paylaşımında şirketin 1.914 adet daha Bitcoin satın aldığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre son satın alma işleminde Bitcoin başına ortalama 49 bin 229 dolar ödeme yapıldı ve satın alınan Bitcoin’lerin toplam tutarının da 94,2 milyon dolara denk geldiği belirtildi.

Şirketin Elindeki BTC’ler 5,8 Milyar Dolara Denk Geliyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un paylaşımı ile duyurulan satın alma işlemi ile birlikte MicroStrategy şirketinin sahip olduğu toplam Bitcoin miktarının 124 bin 391 olduğu ifade edildi. Şirketin, Ağustos 2020’den bu yana yapmış olduğu satın alma işlemleri ile birlikte elindeki Bitcoin’lere ödediği ortalama birim fiyatı ise 30 bin 196 dolar olarak açıklandı. Ayrıca şirketin Bitcoin birikiminin değeri son satın alma sırasında 5,8 milyar dolara ulaştı ve şirket, elindeki Bitcoin’ler için toplamda 3,75 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirdi.

MicroStrategy 3. Çeyrekte 9 Bin BTC Almıştı

kripto iddaası

MicroStrategy şirketi son satın alma işleminden önce Aralık ayı başlarında da kasasına 1.434 adet Bitcoin eklemişti. Ayrıca şirket, sadece 3. çeyrekte rezervlerine 9 bin Bitcoin ekledi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yapmış olduğu açıklamalarında Bitcoin’i bir görev olarak satın aldıklarını ve Bitcoin satın almaya her fırsatta devam edeceklerini dile getirmişti.