• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Metaverse Odaklı Kripto Paralar Yükselişte

bitcoin piyasasinda son durum

Son dönemlerde kripto para piyasalarında ve sosyal medyada sık sık gündeme gelen Metaverse evreni, heyecan yaratmaya devam ediyor. Geleceğin sınırsız dijital evreni olarak tanımlanan bu evrene odaklanan kripto para birimleri de yatırımcıların ilgisini çekiyor. Son haftalarda daha da popüler hale gelen Metaverse odaklı kripto para birimleri, piyasanın genel düşüşlerinden ayrık hareket ederek dikkatleri çekiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde piyasada genel düşüşler görülürken, Metaverse odaklı kripto para birimlerinin yukarı yönlü hareket etmesi yatırımcılarını sevindiriyor. Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS) ve The Sandbox (SAND), bu süreçte dikkat çeken kripto paralar arasına isimlerini yazdırdı.

Decentraland (MANA)

grt coin nedir

Gittikçe daha da popüler hale gelen Metaverse projeleri arasında yer alan Decentraland (MANA), 22 Kasım tarihinde yukarı yönlü hareket eden ender kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. Ethereum (ETH) blok zinciri tabanlı, sanal gerçeklik platformu Decentraland’ın yerel kripto para birimi olan MANA, bu süreçte 3,78 dolar seviyesinden başlattığı yükselişlerde 4,15 dolar seviyesine kadar ulaştı. MANA’nın 4 dolar seviyesindeki direnci aşması, yatırımcıları heyecanlandırdı.

Axie Infinity (AXS)

Blockchain tabanlı bir savaş oyunu projesi olan Axie Infinity’nin yerel kripto para birimi AXS, son 1 yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. AXS, son 1 yıllık süreçte 0,50 dolar seviyelerinden 160 dolar seviyelerine kadar ulaşarak inanması güç bir performans ortaya koydu. Son dönemlerde yeniden popüler hale gelen AXS, piyasadaki genel düşüşlere direnç gösterdi ve yukarı yönlü hareketlerini sürdürdü. 22 Kasım tarihinde AXS, 128 dolar seviyesinden başlattığı yükselişlerde 131 dolar seviyesine kadar yükseldi.

The Sandbox (SAND)

bitcoin guncel durumu

The Sandbox’ın yerel kripto para birimi olan SAND, “piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para birimi arasında en çok yükselenler” kategorisinde CoinMarketCap verilerine göre birinci sıraya yerleşti. 3,95 dolar seviyelerinden yükselişlerine başlayan SAND, yaklaşık %35 oranında değer artışı ile 5,35 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Bitcoin’in değer kayıpları ile piyasada görülen geri çekilmelerde SAND, yukarı yönlü fiyat hareketleri ile dikkatleri çekti.