• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

İcx Coin(İcon) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

İcx Coin(İcon) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Blok zincir çok geniş bir sisteme sahip olan yapıdır. Bu yapıların içinde farklı tokenler ve kripto paralar yer alır. İcx Coin başka kripto paralarla işlem yapılırken köprü görevi görür ve böylece ticaretin daha kolay yapılmasına yardım eder. Online ticaretin yaygınlaşmasının ardından dijital ortamlardaki destekleyici sistemlere de ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

İcx Coin’in Tarihçesi

Grafikleri yükselişte olan İcx Coin ne zaman ortaya çıktığı ile ilgili net bir bilgi yer almaz. Yaklaşık olarak 4-5 yıldır üzerinde çalışmalar yapılan koin dijitalleşen dünyaya uyum sağlamak için özel olarak üretilmiştir. Yeni neslin artan isteklerine karşılık verir ve güvenilir bir hizmet sunar. 2022 yılı itibariyle üzerinde yapılan çalışmalara da devam edilmektedir.

İcx Coin Ne Zaman Üretilmeye Başlandı?

icx coin nedir

İcx Coin çıkış tarihi net olarak bilinmez. Birçok çalışmalar sonucunda ortaya çıkan üründe çeşitli özellikler kullanılmıştır. Kullanıcılara hızlı ve güvenilir bir deneyim yaşatır. Sadece sektörlerde kullanılmaz. Aynı zamanda yatırım yapmak isteyenler de koini alıp ya da satabilir. Koinin yükselişe geçtiği durumlarda elde edilen kar her zamankinden çok daha yüksektir.

İcx Coin Nereden Alınır ?

İcx Coin almak için Binance borsası kullanılır. Binance birçok kripto paraların işlem yapabildiği ve alım ve satım işlemlerinin yapıldığı borsadır. Borsada işlem yapabilmek için öncelikle kayıt olunması gerekir. Sisteme ilk defa kayıt olacaklar bilgilerini girdikten sonra “kayıt ol” butonuna basmalıdır. Ardından gerekli adımlar tamamlanır ve hesap açılır. Bununla birlikte işlem yapabilmek için hesapta TL olması gerekir. TL başka bir kripto paraya çevrilir ve ardından koin alınabilir. Para dönüşümleri olabildiğince hızlı olarak gerçekleştiği için kullanıcılar herhangi bir şekilde zaman kaybetmez.

İcx Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

İcx Coin altyapısı yıllardır geliştirilen ve üzerinde çalışılan bir sistemdir. Kullanıcılar piyasaya gerekli desteği sunabilmek için koin alışverişi yapabilir. Alt yapısı sorunsuz bir şekilde çalışan koin alışverişlerde işlem hızının da yüksek olmasına katkı sağlar. Altyapı kaynağı olan blok zincir son yıllarda yenilileriyle ön plana çıkmıştır.  Blok zincir üzerinden her türlü koin işlemleri basitçe yapılır. Sistem son derece kolay olup her yaştan herkesin rahatlıkla işlem yapabildiği bir alana sahiptir.

Ayrıca Ata Coin adlı yazımıza göz atın!

İcx Coin’in Avantajları Nelerdir ?

icx coin gelecegi

Yaşamın her geçen gün daha da teknolojiyle birlikte ilerlemesinin ardından kağıt para kullanımı her geçen gün azaltılmaya başlanmıştır. Kağıt paraların öneminin azalacağı gelecekte birçok işlemlerin koinler aracılığıyla yapılması planlanmaktadır. İcx Coin’in avantajları şunlardır:

 • Dijital ortamda işlem yapmak son derece konforludur. Bankaya gitmeden ya da diğer kurumlara başvurmadan tüm işlemler internet üzerinden başarılı bir şekilde yapılabilir.
 • İşlem güvenliği sağlanır. Sisteme verilen bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmaz. Tamamen blok zincir alt yapısında saklanır.
 • Yatırım yapmak isteyenler için uzun ve kısa vadeli yatırım imkanı sunar. Böylece paraları daha fazla değer kazanır.
 • Kağıt para için harcanan enerjinin ve çevreye vermiş olduğu kirliliği azaltır. Çevre dostu olan kripto paralar doğa için çok daha kullanışlı yapıya sahiptir.
 • Maliyeti daha azdır. Kağıt para üretiminin maliyetinden daha az miktarda para harcanmasına destek olur. Böylece ekonominin canlanmasına da katkı sağlar.

 İcx Coin’in Dezavantajları Nelerdir ?

Teknolojik gelişmelerin artmasının ardından güvenlik sorunları da daha fazla görülmeye başlanmıştır. Blok zincir üzerinden güvenlikle ilgili güçlü çalışmalar yapılır. İcx Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Tüm ülkelerce yasal olarak kabul edilmediği için geçersiz sayıldığı durumlar olur.
 • Ticarette güvenli olsa da cüzdan kullanımlarında birtakım güvenlik sorunları yaşanabilir.