• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Efsanevi Yatırımcı BTC Yerine Bambaşka Bir Varlık Önerdi

altcoin fiyatlari

Kripto para piyasaları Kasım ayı genelinde gözlenen düşüş ve durgun hareketler sonrasında Aralık ayında da benzer seyirde ilerledi. Yeni haftaya girilirken her ne kadar Bitcoin (BTC) öncülüğünde piyasalarda toparlanmalar kendisini göstermiş olsa da birçok kripto para birimi, tıpkı BTC gibi rekor fiyat seviyelerinden oldukça uzak noktada işlem görüyor. Piyasalarda görülen aşağı yönlü fiyat hareketlerinde Bitcoin’i eleştiren yorumları ile sık sık gündeme gelen popüler yatırımcı Peter Brandt, piyasalardaki durgun seyir fırsatını bir kez daha kaçırmadı. Efsanevi yatırımcı Brandt, yatırımcılara Bitcoin yerine farklı bir yatırım aracı önerdi. Oldukça sıra dışı bir tavsiyede bulunan Brandt, ayrıca bu varlığı kendisinin de satın almak istediğini belirtti.

Peter Brandt’ten İlginç Tavsiye

altcoin rekor

Son günlerde Bitcoin 49 bin dolar üzerine çıkıp, 49 bin 500 dolar seviyesindeki direnci aşma mücadelesi veriyor. Bu kritik bölgeyi henüz aşamayan BTC, bir kez daha Peter Brandt’in açıklamaları ve eleştirileriyle gündeme geldi. Yatırımcılara farklı bir tavsiyede bulunan Brandt, söz konusu tavsiyesinde hem hisse senedi tüccarlarına hem de kripto para yatırımcılarına seslendi. Brandt, yatırımcılara “Bitcoin yerine soya fasulyesi alın” tavsiyesinde bulundu. Ünlü yatırımcı bir de bununla birlikte soya fasulyesi grafiğini paylaştı.

Brandt 2008 Krizini Fırsata Çevirmişti

Soya fasulyesi grafiği paylaşan Peter Brandt, paylaştığı grafiği yorumladı ve fiyatın kısa vadede daha yukarı seviyelere ulaşabileceğini iddia etti. Ünlü yatırımcı, 2008 krizini fırsata çevirmesi ile “Efsanevi yatırımcı” lakabını almıştı. Ancak Brandt’in işaret ettiği soya fasulyesi vadeli işlemleri, 100 bin dolar altında işlem hacmine sahip olduğu için pek de popüler sayılmaz.

Bazı Analistler Brandt’e Karşı Çıktı

bitcoin piyasasinda son durum

Ünlü yatırımcı Brandt, Bitcoin yerine önerdiği soya fasulyesinden elde edilecek olan kâr ile kripto para yatırımcılarının yine Bitcoin satın alabileceğini dile getirdi. Ancak bazı analist ve piyasa yorumcuları Brandt’in tavsiyesine karşı çıktı ve soya fasulyesi vadeli işlemleri gibi niş ticaret araçlarının yanı sıra Brandt’in yaygın kripto varlıklara yönelmesi gerektiğini ifade etti. Kripto para piyasalarında son günlerde görülen toparlanmalarda birçok altcoin de yükselişe geçti ve birçok analist, piyasaların şimdilerde fırsat alımları sunduğunu iddia ediyor.