• BITCOIN/TL
  360479,610
  % -0,52
 • ETHEREUM/TL
  24599
  % -1,22
 • RIPPLE/TL
  8.97
  % 6,70
 • BITCOIN CASH/TL
  2157.46,433
  % 1,63
 • LITECOIN/TL
  992.12
  % 0,20
 • COSMOS HUB/TL
  235.56
  % -3,23
 • CARDANO/TL
  8.08
  % -0,91
 • TETHER/TL
  18.53
  % 0,01

Chiliz Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Chiliz Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Chiliz coin spor kulüpleriyle yapılan anlaşmalarla ilgili karar vermesinde etkili olan koinlerdir. Temeli blok zincir sistemine dayanır.  Koin alanlar takımları hakkında karar verme hakkına sahiptir. Takımda alınan birçok kararda yetkiler vererek ortak kararlarda fikirlerini dile getirebilirler.

Chiliz Coin’in Tarihçesi

chiliz coin nerede satilir

Chiliz coin diğer koinlere göre daha eski yıllarda üretilmiştir. 2012 yılından beri kullanılan koinler daha çok takımlar için işleme alınmaktadır. Takımlarla ilgili kararlar alınırken koin sahiplerinin de fikirleri geçerli olmaktadır. Taraftarların koin alarak kendi fikirlerini dile getirme hakkı bulunur.

 Chiliz Coin Ne Zaman Üretilmeye Başlandı?

Chiliz coin çıkış tarihi 2012 yılıdır. 2012 senesinden bu yana koinlerle ilgili işlemler yapılmaktadır.  Koin sahipleri için farklı etkinlikler ve aktiviteler de planlanmaktadır.  Güvenilir alışveriş yoluyla kripto parayla çeşitli şeyler satın alınabilir. Sporla ilgilenenler için yapılmış ve özel olarak üretilmiş sanal para birimidir.

Chiliz Coin Nereden Alınır ?

 Chiliz coin almak isteyenler ürünü  kripto para ile alışveriş yapılan marketlerden satın alabilir. Bunun için üyelik işlemlerinin yapılması gerekir. Üyelik işlemlerinde gerekli kişisel bilgiler doldurulmalıdır. Ardından üyelik adımları tamamlanır ve satın alma işlemi kolaylıkla yapılabilir. Kripto paralarla alışveriş yaparken dijital cüzdan gerekir. Siteye üye olduktan sonra sanal cüzdan oluşturulmalıdır. Böylece kolay  ve güvenilir bir alışveriş gerçekleşir.

 Chiliz Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

 Chiliz coin altyapısı için ERC-20 ‘den faydalanılır. Teknolojik ve dijital çağın ilerlemesiyle birlikte altyapıda da çeşitli yenilikler yapılmıştır. Alım ve satım işlemlerinde daha hızlı olunması için hızlı ağlardan faydalanılır. Böylece kullanıcılar hız ve güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşamaz. Herkese  kolay kullanım sunan altyapısıyla işlemlerde sıkıntı yaşanmaz.

Ayrıca Avax Coin adlı yazımıza göz atın!

Chiliz Coin’in Avantajları Nelerdir ?

Chiliz coin abvantajları şunlardır:

 • Birçok takımın taraftarı kolay bir şekilde kullanabilir. Farklı taraftarlar alışveriş yaparak takımlar hakkında yetkiye sahip olur. Spor kulüplerinde sık bir şekilde kullanılır. Böylece hem ticaretin hem de spor aktivitelerinin gelişmesinde önemli bir yere sahiptir.
 • Koinlerle işlem yaparken her koin için bekleme süresi farklı olabilir. Chiliz coin ile işlem yaparken tüm işlemleri kısa sürede yapabilme imkanı sunar. Hızlı alışverişle daha kısa zamanda daha fazla ürün satın alabilir ya da satabilirsiniz.
 • Koini kullanan taraftarlar için çeşitli haklar tanınır. Takımını tuttukları taraftarlar adına karar verme ya da fikir belirtme hakkına sahiptirler. Böylece en sevdikleri takımların yapmaları istedikleri ya da takımlarda oynamalarını istedikleri oyuncular hakkında söz sahibi olurlar.
 • Bankalar üzerinden yapılan para göndermelerinde ya da para alışverişlerinde alınan komisyon ücreti yüksek olabilir. Fakat kripto parayla yapılan işlemlerde bu ücret diğerlerinden daha düşüktür. Böylece maddi olarak da ekonomik bir alışveriş imkanı yaratır.

   Chiliz Coin’in Dezavantajları Nelerdir ?

chiliz nedir

    Chiliz coin dezavantajları şöyledir:

 • Birçok koinlerde yaşanan güvenlik sorunlarına benzer sorunlar Chiliz coin için de yaşanabilir.
 • Saldırılara karşı açık bir durumda olabilir. Bu yüzden kullanıcıların güvenlik açısından son derece dikkatli olmaları gerekir. Güvenlik sorunlarına karşı dikkatli olunmazsa bilgilerde çalıntı, vb. gibi durumlar olabilir.
 • Chiliz coin kullanıcıları oy kullandıkları zaman bakiye ile doğru orantılı olarak oy kullanabilir. Bakiyesinde az miktarda koin olanların oy kullanma hakkı da daha azdır. Bu yüzden sürekli olarak bakiyenin yüksek olması gerekir. Bu da bakiyesi düşük olanların haklarının daha az olmasına sebep olur.
 • Chiliz coin ile alışveriş yaparken bazı zorluklar yaşanabilir. İlk kullanımda ara yüzü karışık gelen yapısıyla kullanımı da zor gelebilir. Alışılması zor bir dijital platformdur.