• BITCOIN/TL
  524325,452
  % -2,73
 • ETHEREUM/TL
  33424
  % -3,77
 • RIPPLE/TL
  8.11
  % -4,88
 • BITCOIN CASH/TL
  2356.93,394
  % -3,86
 • LITECOIN/TL
  1745.74
  % -1,71
 • COSMOS HUB/TL
  213.62
  % -4,45
 • CARDANO/TL
  6.88
  % -2,86
 • TETHER/TL
  19.17
  % 0,01

Buterin: Ethereum, Bitcoin’i Gelecekte Geçebilir! Musk Etkileri Geçici!

ethereum

CNN Business’la yaptığı bir röportajda görüşlerini bildiren Vilatik Buterin piyasada yaşanan son çöküşü, balon etkisini ve Elon Musk’ı ele aldı. Tüm detaylar hakkında kendi fikirlerini ifade eden Vilatik, ETH’nin gelecekte BTC’yi geçebileceğini düşünüyor.

Ethereum’un kurucu ortağı Buterin, CNN Business ile bir röportaj yaparak ilk adımda kripto para endüstrisinin şu anki durumundan söz etti. Crpto Patato’da yer verilen habere göre, Buterin, CNN’e daha önce pek çok kez piyasa çöküşü yaşandığını, ancak piyasanın bunu aşmayı bildiğini söyledi. Bu yüzden piyasa çöküşlerinden korkmadığını açıkladı.

Kripto Piyasasını Tahmin Zor!

alim satim

Piyasa yaşanan ani fiyat düşüşlerinin onu korkutmadığını belirten Buterin, piyasayı tahmin etmenin zor olduğunu, ancak her an dengelerin pozitif yöne de kayabildiğini belirtti. Bu konu hakkında sözlerine devam ederken,“Herkesin bildiği gibi kripto para piyasası tahmin edilmesi zor bir piyasa. Bazen balon modelleri meydana gelebiliyor. Bundan aylar sonrada çöküş oluşabiliyor. Çöküş sürebilir veya şuan konuşurken dahi bitebilir.“ dedi.

3 Farklı Balona Rağmen Piyasa Ayakta!

Buterin, piyasaya dair son durumları değerlendirirken balon modelinden söz etti. Açıklamasında,“Şimdiye kadar bu büyük kripto balonlarından en az 3 tane gördük. Çoğu zaman, balonların durmasının nedeni teknolojinin henüz orada olmadığını açıkça ortaya koyan bazı olayların gündeme gelmesidir.“ dedi.

Buterin ETH Varlıkları Ne Kadar?

Yatırımcılar Buterinin sahip olduğu ETH miktarının ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Ünlü isim kendisine bu sorunun yöneltilmesi ardından miktara ilişkin bilgileri sundu. ETH kurucu ortağını şuanda sahip olduğu ETH adresi cari fiyatlar üzerinden tahmini olarak, 895 milyon dolar değerinde. Bu değer ise 325.000 ETH varlığını ifade ediyor.

Buterin: Kripto Oyuncak Değil!

Buterin röportajda kripto para konseptinin aslında ne kadar ciddi bir kavram olduğuna dikkat çekti. Piyasa çöküşüne rağmen kripto para sektörünün şuanda yeni akımlara hazır olduğunu açıkladı. Diğer yandan balon modelinin varlığına değindi. Sözlerine devam ederken,“Kripto dört yıl önce bile olmadığı şekilde ana akıma hazır gibi geliyor. Kripto artık bir oyuncak değil.“ dedi. Bu sene kripto para piyasasının durumunun 4 yıl önce gerçekleşen balon modeli süresinden çok daha iyi durumda olduğunu belirtti.

Elon Etkisi Kaybolacak!

dogecoin nasil alinir

Buterin aynı zamanda tam anlamı ile emin olmamak ile birlikte, gelecekte ETH’nin BTC’yi geride bırakabileceğini açıkladı. ETH’nin piyasa değeri açısından ilerleyen zamanda BTC’yi yakalayabileceğini düşünen ETH kurucu ortağı, ETH piyasa değerinin şuanda BTC piyasa değerinin %42,5’i kadar olduğunu ifade etti. Musk etkisinin ise geçici olduğunu, kaybolacağını belirtti.