• BITCOIN/TL
  317725,690
  % -1,31
 • ETHEREUM/TL
  23610
  % -2,15
 • RIPPLE/TL
  7.25
  % -0,77
 • BITCOIN CASH/TL
  2071.44,353
  % -0,64
 • LITECOIN/TL
  1513.3
  % 4,30
 • COSMOS HUB/TL
  192.75
  % -0,99
 • CARDANO/TL
  5.98
  % -0,89
 • TETHER/TL
  18.65
  % -0,01

BTC’de Önceki Çöküşü Bilen Analist Yeni Çöküş İçin Uyardı

mem coin nedir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını hızla aştı ve bununla birlikte büyük ralliye başladı. 2021 yılına ralli ile giriş yapan Bitcoin, yılın ilk çeyreğinde rekor üzerine rekor kırarak, piyasa genelinin de yukarı yönlü hareket etmesini sağladı. Mart ve Nisan aylarında en verimli dönemlerini yaşayan Bitcoin, Mayıs ayında ise yaklaşık %50’lik bir çöküş yaşadı. Bitcoin’in yaşadığı bu büyük düzeltme, söz konusu dönemde genel anlamda piyasaların da çöküş yaşamasına neden oldu. Kripto para piyasalarında, Mayıs ayındaki çöküşünü başarılı bir şekilde önceden tahmin eden popüler bir analist, şimdi ise yatırımcıları yeni bir büyük düzeltme senaryosuna karşı uyardı.

Analistin Düşüş Tahminleri

kripto para

Twitter’da 86 bin takipçisine yönelik tahmin ve analiz paylaşımlarında bulunan popüler analist Dave the Wave, Bitcoin’de bir başka önemli çöküşün gerçekleşeceği tahmininde bulundu. Ünlü analist, açıklamalarında ve tahminlerinde, Bitcoin’in 25 bin dolar seviyesine kadar düşeceği öngörüsünde bulundu. Wave açıklamalarında, Bitcoin’in 25 bin dolar seviyesine düşüşünde 5 farklı teknik ölçüm ile eşleşeceğini de ileri sürdü. Analist söz konusu paylaşımında “25 bin dolar için argümanlar: Gauss Kanalı ile tanışma, 4 yıllık MA (hareketli ortalama) karşılama, LGC’nin alt kanalının karşılanması (logaritmik büyüme eğrileri), baş ve omuzlar için ölçülen hedef (kısa vadeli çizgilerde), son parabolik yükselişin %50 gerçek geri çekilmesi” sözlerine yer verdi.

Gaus Kanalları Nedir?

Wave’in işaret ettiği Gauss kanalları, fiyat tepelerini ve dip noktalarını belirlemek için kullanılabilen bir momentum göstergesidir. Popüler analiste göre bir trendin tersine çevrilmesini belirlemek adına kullanılan bir fiyat yapısı olan baş ve omuz modeli görülürse 25 bin dolar seviyesine düşüş hareketi de potansiyel bir hedef olacak.

Analist 2023 İçin Dip Fiyat Tahminini Paylaştı

altcoin piyasasi

Daha önce Mayıs ayında gerçekleşen genel çöküşü doğru bir şekilde tahmin eden analist, LGC göstergelerinin en altında olduğu çeşitli zamanlara da odaklandı. Analist bu noktada ayrıca Bitcoin’in uzun bir ayı piyasasına geçiş yapması durumunda, 2023 yılına kadar da 28 bin dolar bölgesinde bir dip bulamayabileceğini iddia etti.