• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Yönünü Yukarı Çevirdi, Piyasada Hareketlendi

BTC Yönünü Yukarı Çevirdi, Piyasada Hareketlendi

Kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BTC) 9-10 Kasım tarihlerinde 67 bin dolar seviyesi üzerindeki hareketleri ile birlikte yukarı yönlü sert hareketler ortaya koymuştu. Bu tarihte Bitcoin 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırarken, lider altcoin Ethereum (ETH) da 4 bin 800 dolar seviyesi üzerine çıkarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Rekor seviyelerinin görülmesinden sonra gelen geri çekilmelerde Bitcoin bir süre 42 bin dolar seviyesini gördü ve daha sonra genel tabloda 46 bin dolar ile 50 bin dolar seviyeleri arasında kalmaya başladı. Düşüş eğilimini koruyan ve piyasaları da benzer şekilde etkileyen Bitcoin, Salı günü başlangıcında yükselişe geçerek kritik seviyelere yaklaşmaya başladı. Böylelikle piyasalarda da genel anlamda bir hareketlilik başladı.

Piyasada Yukarı Yönlü Hareketlilik Başladı

altcoin fiyatlari

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık 1,5 aylık süreçte önemli destek seviyelerini kaybetmişti ancak 21 Aralık tarihinde Bitcoin yönünü yukarı çevirdi ve yeniden 48 bin 700 dolar seviyesini test etti. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi ile birlikte hareketlenen Ethereum da buna paralel bir hareket ortaya koyarak yeniden 4 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 69 bin dolar seviyesinde gelen ATH sonrası 42 bin dolar seviyesinde dip nokta belirledi. Bu fiyat aralığında hareketliliğini sürdüren BTC, daha sonra 45 bin dolar ile 50 bin dolar arasında konsolidasyon yaşamaya başladı. 50 bin dolar seviyesindeki kritik direnci aşarak bir türlü bu bölgeyi destek bölgesine çeviremeyen BTC, yeni günde bu bölgeye tekrar yaklaşmaya başladı. Yazım sırasında Bitcoin 48 bin 441 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum ve Altcoinler

analist tavsiyesi coinler

Bitcoin’e paralel şekilde fiyat hareketliliği ortaya koyan Ethereum da 3 bin 700 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak yeni günde BTC ile birlikte hareketlenen Ethereum da tekrar 4 bin dolar seviyesinin üzerini test etmeye başladı ve 4 bin 032 dolar seviyesini gördü. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 011 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasada yukarı yönlü hareketlilik yaşanırken elde ettiği değer artışları ile en çok dikkat çeken altcoin ise Avalanche (AVAX) oldu. AVAX, 24 saatlik süreçte %10’dan fazla değer artışı yaşadı ve tekrar 119 dolar seviyesini test etti.