• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Yılın Son Gününe de Düşüşlerle Giriş Yaptı

BTC Yılın Son Gününe de Düşüşlerle Giriş Yaptı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında önemli fiyat seviyelerine ulaşarak birçok kez ATH bölgesini güncelledi. 16 Aralık 2020 tarihinde 20 bin dolar barajını aşarak ralliye başlayan Bitcoin, gelen değer artışları ile birlikte 2021 yılına 30 bin dolar bandında giriş yaptı ve Nisan ayında 64 bin dolar seviyesi ile ATH belirledi. Ardından gelen sert geri çekilmeler ve durgun dönemlerin ardından uzunca bir süre yatay seyreden BTC, yılın 4. çeyreğinde yeniden toparlanarak Kasım ayında 69 bin dolar seviyesine kadar tırmandı ve ATH bölgesini tekrar güncelledi. Ancak Bitcoin bu aşamadan sonra da geri çekilmelerle karşılaştı ve bir süredir 50 bin dolar seviyesi altında seyrediyor. Yılın son gününde de BTC, 48 bin dolar seviyesinin altında açılış yaptı.

Bitcoin Yılı Nerede Kapatacak?

altcoin fiyatlari

Bitcoin, yılın son gününe 47 bin 200 dolar seviyesinde giriş yaptı. Bir süredir 10 Kasım tarihinde gelen 69 bin dolar seviyesindeki ATH ile bir dönem kısa süreliğine de olsa gördüğü 42 bin dolar seviyesi arasında fiyat hareketleri sergileyen Bitcoin, bu süreçte oldukça yüksek volatilitede hareket etti. 2021 yılında kapanışı nasıl yapacağı merakla beklenen Bitcoin’in, düşüşlere rağmen yılbaşındaki fiyat seviyesinden yaklaşık %50 yukarıda kapanış yapması olası görünüyor.

Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin, yılın son çeyreğinde umutlu ve yukarı yönlü fiyat hareketleri ile başlamış olsa da kısa vadede düşüş trendine girdi ve bu süreçte 42 bin dolar seviyesini de test etti. Son aylarda bu bölgede dip noktasını gören Bitcoin, ayrıca bu süreçte 52 bin dolar seviyesini de aşamadı. Bu bölgede birkaç kez reddedilen Bitcoin, 2021 yılının son gününe de 47 bin 200 dolar seviyesinden giriş yaptı.

Ethereum’da Son Durum

ethereum rekora kosuyor

Bitcoin’in düşüş eğiliminde hareket ettiği süreçte ona paralel olarak fiyat hareketleri sergileyen Ethereum (ETH) da son dönemlerde yüksek oranlarda değer kayıplarıyla karşılaştı. Gelen dönemsel yükselişlerde 4 bin 100 dolar direncine kadar yükselen ETH bu bölgedeki direnci aşamadı ve 4 bin dolar altında fiyatlanmaları sürdürdü. Ethereum da yılın son gününe 3 bin 720 dolar seviyesinde giriş yaptı.