• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC ve ETH Yeni Güne Yine Düşüşlerle Başladı

ethereum nedir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), özellikle kripto para karşıtı kişi ve kuruluşlar tarafından en çok da volatil yapısı nedeniyle eleştiriliyor. Uzun zamandır yüksek volatilite nedeniyle eleştirilere maruz kalan Bitcoin, son haftalarda bu yapısını bir kez daha ortaya koyarak dalgalı fiyat hareketleri sergiledi. Önceki hafta üst üste fiyat rekorları kırarak piyasanın genel tabloda yükselmesine önayak olan BTC, geçtiğimiz hafta ise sert düşüşler yaşayarak piyasanın da geri çekilme yaşamasına neden oldu. Hafta sonunda hafif toparlanan BTC, yeni haftaya da yine düşüşlerle başladı. Yeni haftaya düşüşle giren ve dengeli seyreden Bitcoin, son 24 saatte bir kez daha değer kayıpları yaşadı.

Bitcoin (BTC)

btc fiyatlari

Kripto para piyasaları, Kasım ayı başlarında gelen değer artışlarını, bu artışları takip eden günlerde yavaş yavaş silmeye başladı. Üst üste değer kayıpları yaşanan kripto para piyasalarında Bitcoin 69 bin 045 dolar ile tüm zamanların rekorunu gördükten sonra yeni haftada da 56 bin dolar bandına kadar geriledi. Önceki düşüşlerinde 55 bin dolar bandına kadar gerileyen BTC, gelen toparlanmalarla hafta sonu 60 bin dolar sınırına kadar yeniden ulaşmıştı. Son 24 saatte gelen düşüşler ile birlikte BTC 57 bin dolar seviyesindeki desteğini bir kez daha kaybetti.

Ethereum (ETH)

60 bin doların üzerine çıkan BTC, bu bölgede uzun soluklu kalamadı ve 56 bin dolar bölgesine kadar indi. Kısa vadeli de olsa konsolidasyon sürecine giren BTC, 60 bin dolar altında dengelenmiş durumda. Bitcoin’de gelen fiyat hareketlerine paralel hareket eden Ethereum (ETH) da paralel hareketlerini bozmadı ve Bitcoin’i takip eden fiyat grafikleri ortaya koydu. Önceki hafta 4 bin 800 dolar üzerine çıkan ETH, ardından gelen düşüşler ile 4 bin dolar seviyesindeki desteğini de kaybetmişti. Ardından gelen yükselişler ile 4 bin 300 dolar üzerinde toparlanan ETH, son 24 saatte gelen düşüşler ile yeniden 4 bin 100 dolar bölgesine geriledi.

Altcoinler Ayrık Hareket Etti

kripto para nedir

Bitcoin ve Ethereum’un değer kayıpları yaşadığı son 24 saatlik süreçte altcoin piyasasında karışık sinyaller görüldü. Bu süreçte BNB %0,7, SOL %1,4, DOT ise %1,8 oranında değer kaybı yaşadı. Ancak öte yandan ADA %0,3 ve XRP de %0,4 oranında değer artışları yaşadı.