• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Hareketlendi, 50 Bin Dolar İçin Mücadele Ediyor

BTC Hareketlendi, 50 Bin Dolar İçin Mücadele Ediyor

Kripto para piyasaları, uzunca bir süredir düşüş eğiliminde seyrediyordu ve bu durgun ve düşüş eğiliminde seyreden tabloda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), öncü konumda bulunuyordu. Bitcoin’in düşüş eğiliminde hareket ettiği süreçte altcoin piyasası da genel anlamda aşağı yönlü fiyat hareketlerine sahne oluyordu. Ancak yeni haftaya girilirken hareketlenen Bitcoin, haftanın ikinci gününde bu hareketliliklerinde yönünü yukarı çevirdi ve 46 bin dolar civarındaki fiyat sıkışıklığından kurtularak 48 bin dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Bitcoin hafta ortasına girilirken yükseliş eğilimini korudu ve bir kez daha en kritik dirençlerden biri olan 50 bin dolar seviyesine doğru yaklaşmaya başladı. Bitcoin’in yaşadığı değer artışları, paralel şekilde piyasa geneline de yansıdı.

BTC 50 Bin Dolar İçin Mücadele Veriyor

kripto iddaası

Bitcoin geçtiğimiz gün 46 bin 500 dolarlık bölgeden başlattığı fiyat yükselişleri ile 50 bin dolar bölgesine yeniden yaklaştı. Analistler, Bitcoin’in yükseliş eğilimini koruyarak 50 bin dolar üzerinde bir kırılma yaşaması durumunda, bu seviyenin üzerinde güçlü bir değer artışının başlayabileceğini ifade ediyor. Boğalar, 50 bin dolar bölgesi için fiyat mücadelesi vermeye devam ediyor.

Bitcoin İçin Kritik Bölgeler

Lider Bitcoin, geçtiğimiz günlerde bir taban fiyat oluşturarak 46 bin 500 dolar bölgesi üzerinde bir yükseliş başlattı ve gelen bu artışlarda BTC ilk olarak 47 bin 500 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerindeki hareketlerinde hız kazandı. Gelen bu artışlarla birlikte 48 bin dolar seviyesinin de üzerine çıkan BTC, 48 bin 500 dolar seviyesindeki direnci de kırmayı başardı. Ardından 49 bin dolar seviyesinin de üzerine çıkan BTC için analistler sıradaki kritik direncin 49 bin 600 dolar bölgesinde olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin’de Olası Senaryolar

kripto para

Analistlere göre BTC kritik direnci de aşabilirse yükseliş ivmesi hızlanabilir ve analistlere göre bu olası senaryoda bir sonraki kritik direnç hedefi 51 bin 200 dolar seviyesinde kaydedilir. Ancak analistlere göre BTC 50 bin dolar direncini geçemezse de aşağı yönlü yeniden bir hareketlenme yaşayabilir ve bu olası senaryoda da analistlere göre BTC tekrar 47 bin 500 dolar bandına kadar gerileyebilir. Yazım sırasında Bitcoin 49 bin 173 dolar seviyesinde işlem görüyor.