• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Dalgalandı, Piyasa Ayrık Hareket Etmeye Başladı

altcoinler haftaya nasil basladi

Kripto para piyasaları, özellikle 2021 yılında en çok da volatil yapıda olması nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. 2021 yılının bitmesine az bir zaman kaldı ancak piyasalardaki volatilite kendisini göstermeye devam ediyor. Kasım ayı başlarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde rekor değerlere ulaşan kripto para birimleri, düşüş eğiliminde geçen ve ciddi değer kayıplarının yaşandığı Kasım ayının ardından Aralık ayı başlarında da sert değer kayıplarıyla karşılaştı. Ardından hızla toparlanmaların görüldüğü piyasalarda daha sonra yeniden düşüşler kendisini gösterdi ve piyasalardaki bu dalgalanma yaşanmaya devam ediyor. Zorlu bir dönemden geçen kripto para piyasaları, son düşüşler sonrasında oldukça aşağılara inmişti. Ancak daha sonra toparlanan piyasalara, şimdilerde ise dalgalanmalar yaşıyor.

BTC Önce Toparlandı, Sonra Düştü

btc rekor

Lider kripto para birimi Bitcoin, sert değer kayıplarının ardından gelen toparlanmalar ile fiyatını 50 bin dolar seviyesinin üzerine taşıdı. Bitcoin’de gelen bu ani toparlanma ile birlikte altcoin piyasasında da benzer değer artışları görüldü. BTC, bir süredir kritik bir fiyat seviyesi olan 50 bin dolar bölgesinde mücadele veriyordu ve yeni bir yükseliş trendi ile fiyatını 51 bin dolar bölgesinin üzerine çıkarmayı başardı. Ancak Bitcoin’de gelen bu toparlanmalar yeni gün içinde etkisini kaybetti ve BTC yeniden 50 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Bu bölgede 49 bin 500 dolar seviyesindeki desteğini koruma mücadelesi veren BTC yazım sırasında 49 bin 741 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum Güçlü Kaldı

Bitcoin’in dalgalanma yaşadığı bu süreçte altcoin piyasasında da ayrık hareketler kaydedildi. Yaklaşık bir aydır Bitcoin’e paralel şekilde hareket eden Ethereum (ETH), Bitcoin’in son dalgalanmalardaki düşüşlerinden ayrık hareket ederek düşüşler sonrası hızlı toparlanmayı başardı. Gelen düşüşlerde 3 bin 500 dolar seviyesine kadar gerileyen ETH, 24 saatte tekrar 4 bin 300 dolar seviyesine yükselmeyi başardı. Yazım sırasında ETH 4 bin 376 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Polkadot Haricinde İlk 10’daki Altcoinler Yükselişte

piyasadaki son durumlar

Bitcoin ve Ethereum’un dalgalı ve ayrık hareket ettiği bu süreçte altcoinlerde de dalgalanmalar yaşandı. Bu süreçte, son 24 saatte piyasa değeri bakımından ilk 10’da yer alan altcoinlerden Polkadot (DOT) haricindeki hepsi yükseliş yaşadı.