• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin ve Ethereum Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

bitcoin

Kripto para piyasaları, genel anlamda düşüş eğiliminde geçen Kasım ayının ardından Aralık ayına da düşüş eğiliminde giriş yaptı. Kasım ayı başlarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte genel anlamda birçok altcoin de rekor seviyelerine ulaşmıştı. Ancak Aralık ayı başlarında ibre tersine döndü ve piyasalarda sert değer kayıpları yaşandı. 4 Aralık tarihinde gelen sert düşüşlerde Bitcoin 42 bin dolar seviyelerine kadar çekildikten sonra tekrar 47 bin dolar seviyesinin üzerine hareket etti. Bu süreçte altcoin piyasasında da benzer oranlarda düşüşler kaydedildi. Düşüş eğiliminde ve hafif toparlanma mücadeleleri ile geçen hafta sonunun ardından Bitcoin düşük oranlı değer kayıpları ile yeni haftaya başladı.

Piyasalarda Düşüş Etkisi Sürüyor

ethereum

Lider kripto para birimi Bitcoin 4 Aralık tarihinde gelen aşağı yönlü fiyat hareketlerinde kırılma yaşadı ve önemli destek seviyelerini kaybetti. 50 bin dolar seviyesinin üzerine yeniden çıkamayan BTC’ye paralel olarak hareket eden Ethereum (ETH) da 4 bin 200 dolar seviyesine yaklaştı. Piyasada görülen sert fiyat hareketleri için analistler çift yönlü yorumlarda bulunmaya devam ediyor.

Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin, 4 Aralık tarihinde gelen düşüşlerle birlikte önce 53 bin dolar ve daha sonra da 50 bin dolar seviyelerindeki desteklerde aşağı yönlü kırılmalar yaşadı. Bir süre 42 bin dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, güçlü destek noktasında hızlı bir satın alma tepkisi ile karşılaşınca fiyat da 47 bin doların üzerine çıkıp 49 bin dolar bandını gördü. Ancak bu bölgede konsolidasyon yaşamaya başlayan BTC, yazım sırasında 48 bin 558 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da Son Durum

bitcoin ethereum iliskisi

Bitcoin’e paralel hareketlilikler gösteren Ethereum da benzer fiyat hareketleri ile gelen düşüşler sonrasında 4 bin dolar seviyesindeki desteğin altına sarktı. Ardından 3 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyen ETH bir miktar toparlandı ve yeniden 4 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak BTC’ye benzer şekilde bu bölgeden sonra 4 bin 200 dolar seviyesini bir türlü güçlü şekilde kıramayan ETH de bu bölgede konsolidasyon yaşamaya başladı. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 095 dolar seviyesinde işlem görüyor.